Pracuj pro Silicon Valley profiq
Petra Rydrychová, People Operations Manager ve firmě profiq
Podrobnosti
jméno Petra Rydrychová
v profiq od roku 2015
pozice People Operations Manager
co dělám,
když nepracuju
děti a cestování po světě i ČR
na IT mě baví nejvíc asi lidi, co mají IT rádi :-)

Příběh Petra

Vnímám profiq jako živý organismus. Je plný různorodých osobností, které ale jako celek výborně fungují. Rádi diskutujeme o vážnějších i lehčích tématech. Baví nás vyrážet na různé výlety, tůry, sporty a akce… podle toho, jak kdo může nebo jak se komu chce.

Před mým působením v profiq jsem si vyzkoušela práci pro IT firmu v Praze, v nadnárodní korporaci i jako trenér pro maloobchodní řetězec a došla jsem k závěru, že mi víc vyhovuje kultura menších firem. Člověk tam může mít různorodější práci, fungovat v rámci celého týmu a řešit projekty jako celek, ne jen jejich dílčí část. Což byl také jeden z důvodů, čím mě profiq na začátku zaujal.

Vzhledem k tomu, že nás bylo v roce 2015 v profiq ještě celkem málo, dělala jsem všechno možné, co zrovna bylo potřeba. Hlavně jsem ale kontaktovala kandidáty na otevřené pozice, organizovala pohovory a pomáhala se začleňováním nových kolegů do kolektivu. V té době jsme také řešili, jak k nám přilákat studenty a dát jim o nás vědět. A tak jsme se třeba začali účastnit veletrhu pracovních příležitostí Kariéra+. Nebo jsme dělali na začátku semestru tzv. Vítání studentů. A taky jsme pod názvem Student Pool vytvořili tříměsíční placené stáže.

S růstem firmy se časem moje pozice změnila na People Operations Manager a mojí hlavní náplní se stala péče o tým, protože jednou z našich priorit je, aby se lidé v práci cítili dobře a dělali to, co je baví. Vedle manažerů týmů se i já pravidelně potkávám s jednotlivými členy týmu, což nám potom umožňuje dávat vedení profiqu ucelenou zpětnou vazbu od týmu. Taky se v rámci meetingů managementu snažím dívat na věci více z lidské stránky, vedle té businessové, a přinášet jiné úhly pohledu. A je ještě jedna věc, kterou se profiq odlišuje. Panuje v něm důvěra v management, který se snaží s týmem komunikovat o všem, co s firmou souvisí. Myslím, že tento přístup v našich končinách ještě není moc běžný.

Do mojí agendy patří také organizace teambuildingů, vánočních večírků, ale třeba i masáží přímo na pracovišti nebo zajištění punče před Vánocemi. Nevyužíváme programy od agentur na míru, vymýšlíme a připravujeme si je sami. Snažím se, aby každá akce byla jiná a aby si z její náplně vybral každý to, co ho baví, protože připravené aktivity jsou u nás na bázi dobrovolnosti. Jako všude, chtějí někteří z týmu sporty, někdo se chce něco nové dozvědět, někdo chce jít na túru, někdo se těší na táborák a zpívání s kytarou. Snažím se vždycky tyto požadavky nějak dobře namixovat. Vánoční večírky míváme taky různorodé a na různých místech, včetně třeba lasergame. Mezi nejpovedenější počítám ten z roku 2019. Byli jsme v divadle improvizace, kde se část týmu zapojila do představení a výsledek byl neskutečný. Podle mě výslednou atmosféru každé akce dělají lidé. Když tým lidsky funguje, tak se povede i akce, a v profiqu se bavíme rádi.

Někdy se říká, že jsou ajťáci jiní. Já ten pocit nemám. Cítím se v prostředí IT dobře. Vždycky mě bavila práce a komunikace s lidmi. A i když psychologie nebyla na VŠ mým hlavní studijním oborem, vždycky mě zajímala, a různým kurzům a dovzdělávání se věnuji doteď. Možná i díky tomu a nebo proto, že jsem taky jiná, jsem se nemusela učit s ajťáky komunikovat a šlo mi to samo. 🙂

Připraveni?

Přidej se