Pracuj pro Silicon Valley profiq

Na čem pracujeme: Divvy

Představujme jedničku mezi startupy na Křemíkových svazích. Divvy je unikátní, inovativní platforma a mobilní aplikace, která zjednodušuje správu firemních výdajů. Je to rychle rostoucí fintech novinka, která byla spuštěna letos v lednu a od té doby se zvětšuje ve stovkách procent. Na počátku služby byl, jak už to u startupů bývá, problém zakladatele firmy. Nyní tato společnost naprosto mění pravidla hry v segmentu plateb.

kanceláře společnosti Divvy s logem společnosti v popředí

Službu Divvy může vyžívat každá firma, bez ohledu na svoji velikost. V současnosti se na ni spoléhají například ve společnostech Evernote, Stance nebo WordPress. Mobilní aplikace je hodnocena 4,6 z 5 hvězdiček: uživatelé si pochvalují jednoduchost aplikace, ušetřený čas i zabezpečení.

Řešení je programované v jazycích React a Elixir a jeho základním pilířem je virtuální platební karta. Díky tomu je možné sledovat výdaje a získávat reporty v reálném čase. Karta může mít i fyzickou podobu, ale její hlavní výhodou je, že ji lze zaevidovat například na telefonu každého zaměstnance, který smí anebo musí alespoň čas od času disponovat firemními penězi.

Je možné nastavit finanční limit, počet plateb nebo datum, do kterého lze peníze využít, stejně jako další parametry. Například jde pro každé jednotlivé platby či předplatné vytvořit zvlášť virtuální kartu a tu okamžitě zrušit, jakmile bude zapotřebí. Poté ji už nejde použít a tedy ani jakkoli zneužít. Samozřejmostí také je, že po zaplacení se automaticky připraví report, který se promítne do aplikace. Ke každé platbě lze také přidat fotografii účtenky a zaměstnanec ji potom nemusí schraňovat, což podstatně snižuje administrativu.

Že takové možnosti trh ocení, potvrzuje obrovský zájem ze strany investorů i klientů. Společnost roste rapidním tempem každý měsíc, v květnu 2018 dostala investici ve výši 10 a o dva měsíce později dokonce 35 milionů dolarů. Letos v lednu získali 250 milionů dolarů, díky kterým podpoří další rozvoj firmy a především poskytovaných služeb.

Ty vylepšují neustále a profiq na tom má svůj nezanedbatelný podíl – tým našich kolegů pracuje na vývoji a testovaní. Například zde používáme poměrně nový jazyk Elixir, který je super efektivní při práci s vysokými tisíci paralelních transakcí. A ještě jednu zajímavost má společnost Divvy: nesídlí v Silicon Valley, ale v Silicon Slopes, což je bouřlivě se rozvíjející tech scéna v Utahu.

Zaujalo Tě, čemu pomáháme na svět?
Chceš mít dobrou práci se světovým dosahem?

Dej nám o sobě vědět právě teď!

Přidej se