Práce v Silicon Valley profiq

Příběhy ze Silicon Valley

Jaké jsou osobní příběhy lidí, kteří v Silicon Valley uspěli? Existuje recept na to, co sledovat nebo po čem jít? Musíte mít úspěch jako součást DNA? Na tomto místě vám budeme představovat příběhy úspěšných Čechů, ale také zajímavé IT osobnosti přímo z Valley, epicentra technologického rozvoje. Věříme, že se necháte inspirovat.

Na práci v IT mě baví, že cesta, kterou se tento obor ubírá, není jednoznačná. Je to dobrodružství a nikdo pořádně neví, co technologie přinesou zítra. Ačkoli, díky práci a každodennímu kontaktu s klienty ze Silicon Valley o tom jisté ponětí přece jen mám.

Přečíst

Do Kalifornie jsme se přistěhovali s manželem za prací. Místní česká komunita se stále rozrůstá a založit zde českou školu bylo pro mě opravdovou výzvou. Nyní je po Londýně už druhou největší v cizině. Stala se významným centrem českého života v oblasti San Francisco Bay Area, své aktivity rozšiřujeme i nadále.

Přečíst

Je to takový malý americký sen o cestě k podnikání v Silicon Valley. Začínal jsem jako inženýr a zásadní pro mě byla práce v Sun Microsystems. Dnes je pro mě San Francisco nejnavštěvovanějším místem po městech, kde máme pobočky. Zde je můj příběh.

Přečíst

Na vysoké jsem získal inženýrské myšlení a naučil se řešit komplexní problémy, sport mi vštípil vytrvalost. Z toho plně těžím dodnes. Jsem zvyklý neskončit, dokud úkol nebo problém, do kterého se pustím, není vyřešen. Práce mi přináší i radost – vidím, jak naše firma roste a rozvíjí se. Jsem hrdý na to, jaký tým se nám podařilo vybudovat.

Přečíst