Pracuj pro Silicon Valley profiq

Na čem pracujeme: Forgerock

Náš klient, se kterým spolupracujeme již sedm let, ForgeRock, je předním představitelem odvětví digitální identity. Díky svým rychlým, komplexním a pro developery přívětivým platformám a nástrojům, ForgeRock mění způsob, jakým organizace komunikují se svými zákazníky a zaměstnanci, ale i zařízení a způsoby, které při této komunikaci používají.

ForgeRock má sídlo v San Franciscu a jedná se o nadnárodní společnost s kancelářemi a zákazníky v Evropě, Asii a Austrálii. ForgeRock vyvíjí enterprise software pro správu identit, a to pro použití v cloudových, zákaznických, IoT, mobilních a podnikových prostředích.

ForgeRock byl založen v roce 2010 v Norsku skupinou pěti bývalých zaměstnanců (zakladatelů) společnosti Sun Microsystems, včetně Lasse Andresena, technologického ředitele ForgeRock. Krátce poté, co byl Sun zakoupen společností Oracle, byl vývoj IAM softwaru Sunu ukončen. Poté, co opustili Sun, pokračovali tito zakladatelé s vývojem původních IAM produktů Sunu a se 40.000 $ jako počáteční investicí spustili ForgeRock.

Hlavní produkty ForgeRock zahrnují řízení přístupu, adresářové služby, identity gateway a správu identit. Jeho platformu používají společnosti jako Vodafone, Toyota a TomTom, ale i státní instituce v Norsku, Kanadě a Belgii.

V tomto roce byl ForgeRock zahrnut v žebříčků CRN 2019 Security 100 a analytici KuppingerCole ho vyhlásili Online leaderem pro sílu jeho CIAM platformy, přítomnost na trhu a inovace.

Devět let po jeho založení se ForgeRock rozrostl z hrstky zaměstnanců na více než 500. Roky 2017 a 2018 byly významné. V roce 2017 ForgeRock obdržel financování „Series D funding“ ve výši 88 milionů $ a během loňského léta jmenoval bývalého člena vedení společnosti Symantec, pana Frana Rosche, svým výkonným ředitelem.


S ForgeRock jsme od našeho založení v roce 2012 a považujeme je téměř za rodinu, jelikož jejich i naši zakladatelé jsou bývalými zaměstnanci Sun, kteří na naše pracoviště přinesli to nejlepší z této kultury. Těšíme se na pokračování tohoto partnerství a společný růst.