Pracuj pro Silicon Valley profiq
Podrobnosti
jméno Hana Klingová
v profiq od roku 2021
pozice Software Engineer
co dělám,
když neprogramuju
Sportuju (krav maga, H.E.A.T.,
fitness, běh, turistika),
sleduju seriály anebo
si přečtu dobrou knížku
... a občas i programuju :)
na IT mě baví Obrovská kreativita a možnost
řešit různorodé problémy.
Navíc se člověk nenudí,
protože se vše posouvá dopředu
a neustále vznikají nové technologie.

Příběh Hanka

K programování jsem se sice dostala úplnou náhodou, ale v momentě, kdy jsem napsala svůj první “hello world” program, jsem objevila úplně nový svět. Díky profiqu mohu prozkoumávat jeho obrovské možnosti a neustále na sobě pracovat.

Vystudovala jsem management na ESF MU a informatika mě vůbec neoslovila. Jednou jsem narazila na online kurz od svého oblíbeného ekonoma, a když jsem ho dokončila, tak mi byl nabídnut další s názvem “Programming for everybody”. Sliboval, že naučí programovat každého a i když jsem tomu moc nevěřila, tak jsem to zkusila. 🙂

Osvojila jsem si základy Pythonu a webových technologií a programování brala jako hobby, ale neviděla jsem v něm pro sebe reálné uplatnění. Po nějaké době jsem začala být nespokojená se svojí prací a začala přemýšlet co dál. Rozhodla jsem se dát výpověď a pár měsíců se zdokonalovat v tom, co mě baví – programování, abych se mu mohla věnovat profesionálně. Absolvovala jsem rekvalifikační kurz na VŠB a několik on-line kurzů. Mnoha lidem to znělo jako sci-fi, ale pro mě to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem udělala.

Na profiq mě na začátku nejvíce oslovila možnost skloubit osobní a pracovní život dle mých preferencí (home office a volná pracovní doba) a také možnost pracovat na projektech, kde se používají aktuální technologie. Po nástupu jsem rychle poznala, že největším plusem je neformální a přátelská atmosféra. Nemyslím tím jenom firemní akce, nekonečnou zásobu kávy v kuchyňce a společné páteční snídaně. Důležité je pro mě to, že když mám problém, vždy se najde někdo, kdo mi ochotně pomůže. Nejvíc cool je, že si tu nikdo na nic nehraje a není tu žádná komplikovaná hierarchie – nad kafem si pokecám úplně stejně s kolegou jako s manažerem.

Nastoupila jsem jako Javascript Full Stack Developer na projekt pro americký start-up. Poznala jsem v té době nové technologie a serverless computing. Nyní se věnuji front end developmentu. Mám možnost vyvíjet zcela novou webovou aplikaci. Pracuji v malém týmu a mám možnost ovlivňovat to, jak naše aplikace bude vypadat. V týmu jsou zkušení i méně zkušení kolegové, takže se mám od koho učit, ale zároveň mohu pomáhat těm juniornějším. Neustále se tak mohu zlepšovat a pracovat na sobě. Mám možnost pracovat s kolegy z USA i Norska a díky společným meetingům pracuji na své angličtině.

U nás na projektu funguje start-up kultura. Baví mě, že nic není nalajnované a všechno se průběžně mění a vylepšuje. To mě nutí pořád na sobě pracovat a profesně se posouvat. Každý má možnost ovlivnit co a jak budeme dělat. A když se můj vlastní nápad realizuje, je to pocit k nezaplacení. 🙂

Připraveni?

Přidej se