Pracuj pro Silicon Valley profiq
Jakub Janoška, Software Engineering v profiq
Podrobnosti
jméno Jakub Janoška
v profiq od roku 2013
pozice Software Engineer
co dělám,
když neprogramuju
Volný čas se snažím trávit
aktivně. Nejvíc kolo, fitko
a výlety do přírody.
na IT mě baví ten obrovský technologický pokrok

Příběh Jakub

K IT jsem se dostal jako malý díky počítačovým hrám. V té době nebyl internet zdaleka tak rozšířený jako v dnešní době a my si chtěli se sousedem udělat vlastní počítačovou síť. Docela rychle se nám to povedlo a od té doby byla moje cesta jasně daná. Nastoupil jsem na střední školu s IT zaměřením, kde jsem se naučil základy programování, a poté pokračoval na VŠB.

V profiq jsem začal pracovat ještě v průběhu magisterského studia na VŠB, a to jako junior bez zkušeností. Mým prvním projektem bylo testování a automatizace desktopové aplikace, kde jsem získal velmi cenné zkušenosti v oblasti testovacích technik, tvorby automatických testů, komunikace se zákazníkem a postupem času jsem se začal zapojovat i do vedení týmu. Od té doby už uplynulo pár let, úspěšně jsem dokončil studium a také už stihl vystřídat pár zajímavých projektů. Každý projekt byl pro mě velmi cennou zkušeností, která mě posunula dál. Například na jednom projektu jsem pomáhal vést lokální tým 4 lidí a na jiném jsem pracoval jako jediný Čech v mezinárodním týmu, který byl složen z lidí po celém světě.

Hned od začátku mi bylo na profiqu sympatické, že je to mladá firma s velkými plány do budoucna a velmi přátelskou atmosférou. Navíc profiq velmi rád spolupracuje se studenty (Student Pool) bez předchozích pracovních zkušeností a takzvaně si je “vychovává”. Asi nejvíc mě baví rodinná atmosféra a klima ve firmě, kde jsme všichni spíše kamarádi, než jen kolegové. Často spolu podnikáme i všemožné mimopracovní akce, zajdeme společně na pivo, bowling nebo třeba motokáry. Ani sportu se tady nebojíme, ba právě naopak, je velmi podporován.

V rámci své práce jsem měl taky možnost vypravit se do USA. Má služební cesta směřovala možná trošku nečekaně do ráje hazardu, Las Vegas. Konala se tam vícedenní IT konference, kde měl profiq možnost prezentovat svou práci a já měl to štěstí se na tom také podílet. Mé první pocity nadšení záhy vystřídala nervozita z toho, jak to vše dopadne. Ale přípravu jsme nepodcenili, naše prezentace byla úspěšná a já si z toho odnesl cenné zkušenosti a zážitek na celý život. Atmosféru jsem si užíval plnými doušky. Prezentace byly velmi inspirativní a přínosné, setkal jsem se s mnoha lidmi různých profesí, kteří byli špičkami ve svém oboru, ale všichni měli jedno společné, obrovské zapálení do práce. Díky tomu jsem si uvědomil, že taky nikdy nesmím usnout na vavřínech a neustále na sobě pracovat, abych udržel krok v tomhle dynamicky se rozvíjejícím prostředí.

Ale co by to bylo za návštěvu Las Vegas, kdybysme si nevyzkoušeli místní kasina a noční život. I na tohle byl prostor a navíc jsem si tuhle pracovní cestu zkombinoval s dovolenou, takže jsem stihl navštívit například Los Angeles, San Francisco a nebo taky Grand Canyon. Tato služební cesta byla pro mě zatím nejsilnějším pracovním, ale taky cestovatelským zážitkem, kde jsem na vlastní kůži poznal, jak moc je život za oceánem hektický.

Připraveni?

Přidej se