Pracuj pro Silicon Valley profiq
Martin Prokeš, Software Engineering Manager a Software Engineering Lead v profiq
Podrobnosti
jméno Martin Prokeš
v profiq od roku 2014
pozice VP of Engineering
Software Engineering Manager
co dělám,
když neprogramuju
Věnuju se dětem a sportu
na IT mě baví Všechno :-)

Příběh Martin

Na IT oboru mě baví úplně všechno. Dostal jsem se k němu jako mnoho ostatních přes hraní počítačových her. Ty ve mě vzbudily zájem o programování a na to následně navázalo studium na vysoké škole.

profiq mě oslovil hned při prvotním setkání a dále mimo jiné taky svým přístupem ke svým zaměstnancům. Začínal jsem jako Software Engineer v QA a pomáhal jsem s testováním JS webového frameworku. Na mojí práci mě baví nejen to, co dělám, ale taky jak to v profiqu mohu dělat. Po celou dobu co jsem v profiqu mám neustále možnost zkoušet nové věci a pracovat na různých projektech. Od QA jsem se dostal k vedení menšího vývojového týmu a postupně jsem se dostal i k infrastruktuře. Poslední 3 roky jsem také pomáhal v roli DevOps, kde jsem mohl nahlédnout pod pokličku Cloud službám v Google Cloudu, AWS, Kubernetes a Serverless přístupu.

Ze své nynější pozice VP of Engineering jsem zodpovědný za všechny naše zákaznické projekty a za celou engineering organizaci a její profesní růst. Aktuálně se jedná o 40+ engineerů na 6+ zákaznických projektech. 

Se zástupci zákazníků většinou komunikujeme přes video konference, ale čas od času se za nimi přes Atlantik i vypravíme. Považuju osobní setkání s klienty za velký přínos, protože takto máme možnost se přeci jen lépe poznat, než přes obrazovku notebooku.

V rámci služebek máme většinou i prostor pro cestování. Já jsem při první návštěvě procestoval hned několik technologických kampusů, mimo jiné i Google a Facebook, a to člověka se zájmem o technologie opravdu nadchne. ? S tím, jak je celé USA více orientované na služby, bylo zajímavé sledovat, co všechno je možné v rámci customer service realizovat. Například drive-in ATM nebo velmi rozšířená možnost vyzvednutí zboží v obchodech s potravinami přímo z vozidla.

Připraveni?

Přidej se