Pracuj pro Silicon Valley profiq
Martin Prokeš, Software Engineering Manager a Software Engineering Lead v profiq
Podrobnosti
jméno Martin Prokeš
v profiq od roku 2014
pozice Software Engineering Manager
co dělám,
když neprogramuju
Věnuju se dětem a sportu.
na IT mě baví všechno :-)

Příběh Martin

Na IT oboru mě baví úplně všechno. Dostal jsem se k němu jako mnoho ostatních přes hraní počítačových her. Ty ve mě vzbudily zájem o programování a na to následně navázalo studium na vysoké škole.

profiq mě oslovil hned při prvotním setkání a dále mimo jiné taky svým přístupem ke svým zaměstnancům. Začínal jsem jako Software engineer v QA a pomáhal jsem s testováním JS webového frameworku. Aktuálně pracuji jako SE Manager a jsem zodpovědný za několik zákaznických projektů. Na mojí práci mě baví nejen to, co dělám, ale taky, jak to v profiqu mohu dělat.

Se zástupci zákazníků většinou komunikujeme přes video konference, ale čas od času se za nimi přes Atlantik vypravíme. Považuju osobní setkání s klienty za velký přínos, protože máme možnost se přeci jen lépe poznat, než přes obrazovku notebooku.

V rámci služebek máme většinou i prostor pro cestování. Já jsem při první návštěvě procestoval několik technologických kampusů, mimo jiné i Google a Facebook, a to člověka se zájmem o technologie opravdu nadchne 🙂 Ale jinak jsou to města/velkoměsta jako kdekoliv jinde. S tím, jak je celé USA více orientované na služby, bylo zajímavé sledovat, co všechno je možné v rámci customer service realizovat, například drive-in ATM nebo velmi rozšířená možnost vyzvednutí zboží v obchodech s potravinami přímo z vozidla.

Připraveni?

Přidej se