Pracuj pro Silicon Valley profiq
Rastislav Kanócz, Co-founder & CTO společnosti profiq
Podrobnosti
jméno Rastislav Kanócz
pozice CTO profiqu
osobní motto Když nemůžeš, můžeš 3 krát tolik
alma mater Žilinská univerzita v Žiline
oblíbený sport Cyklistika, Triatlon
na IT mě baví Řešení velkých výzev

Příběh Rasta

Na vysoké jsem získal inženýrské myšlení a naučil se řešit komplexní problémy, sport mi vštípil vytrvalost. Z toho plně těžím dodnes. Jsem zvyklý neskončit, dokud úkol nebo problém, do kterého se pustím, není vyřešen. Práce mi přináší i radost – vidím, jak naše firma roste a rozvíjí se. Jsem hrdý na to, jaký tým se nám podařilo vybudovat.

„Rád zkouším nové věci, jdu do všeho, co mi přijde zajímavé. Proto jsem se rozhodl založit a budovat vlastní firmu. Mám radost, jak se rozvíjí. Jsem přesvědčen, že když se spojí kvalitní lidé, tak musí být jen úspěšní. To je asi nejdůležitější, čím se v profiqu řídím.“

Od malička jsem inklinoval ke sportu, od deseti let dělám cyklistiku. Ze sportu jsem si do života odnesl samostatnost, zdravý životní styl, ochotu k tvrdé práci a schopnost udržet výkonnost. Až do vysoké jsem se plně soustředil na sport a IT šlo vlastně mimo mne. Dostal jsem se ale na univerzitu v Žilině, kde jsem vystřízlivěl. Během týdne jsem musel dohnat vědomosti, které mi chyběly ze střední školy, studiem jsem pak už ale prošel bez problémů. A v posledním ročníku jsem věděl, že další zkušenosti a znalosti musím sbírat v zahraničí, i když všichni kamarádi a spolužáci zůstali doma.

Po škole jsem se dostal do Izraelské firmy Amdocs na pozici Software Test Engineer pro Telco účetní systémy. V rámci firmy jsem brzy přešel do vývojového centra na Kypr, což byla velká škola. Tři roky jsem se zde účastnil zajímavých projektů a jezdil na služební cesty po celém světě, trávil jsem tak několik měsíců v roce. Projekty byly technicky velmi komplexní a pracovně náročné. Z hlediska zkušeností i znalostí mne to katapultovalo hodně dopředu, hlavně v technické oblasti.

Po skončení kontraktu jsem přijal místo v pražské pobočce Sun Microsystems. To pro mne byla vysněná firma, operační systém Solaris a programovací jazyk i technologie kolem Javy jsem znal již z předchozího zaměstnání. V Sunu jsem měl možnost dál růst, i díky podpoře Gábora, s nímž jsem se tam seznámil. Dostal jsem se až k technickému vedení pro vydání softwarového balíku Java Enterprise Systems a vedení iniciativy pro vytváření referenčních architektur daného softwarového balíku.

Komplexní softwarové řešení, propojování různých technologii a Software Architecture se postupně staly mojí vášní. Při řešení problémů se systémy, jak co spolu skloubit, nastavit nebo najit problém a jeho příčinu, bych byl schopen prosedět hodně času a neskončit dříve než je vše vyřešeno.

Mám rád ultra sporty, absolvoval jsem Czechman Triatlon, což je poloviční Ironman, nebo Beskydskou sedmičku, extrémní přechod tohoto pohoří. Myslím, že vrcholový sport a vrcholové IT mají hodně společného.

Připraveni?

Přidej se