Pracuj pro Silicon Valley profiq

Nápaditá pracoviště v Silicon Valley

Firmy v Silicon Valley dosahují potřebných výsledků především pečlivým výběrem těch nejbrilantnějších a nejtvořivějších mozků. Tím to ale zdaleka nekončí. Aby v náročném prostředí dokázali zaměstnanci neustále podávat plný výkon, je potřeba dopřát jim odpovídající relaxaci a povzbudit kreativitu. Jak? Hravě!

před 8 roky •

Podpořit tvůrčího ducha a současně dopřát tvrdě pracujícím mozkům odreagování skvěle dokážou právě různé herní a pohybové aktivity. Existují i specialisté na praktickou aplikaci filozofie, kteří tvrdí, že hraní a zábava pomáhají inspirovat zaměstnance k vyšší míře inovativnosti. O tom se ví už i u nás, ale od tajného hraní Solitéru na firemním počítači většina českých zaměstnavatelů příliš nepokročila. O budovách, v nichž firmy sídlí, ani nemluvě. To v Kalifornii je situace jiná. Jako příklad místních nejhravějších budov lze uvést ředitelství Samsungu, které připomíná slavnou Rubikovu kostku.

Architekt Scott Wyatt ze společnosti NBBJ, která tuto budovu navrhovala, ale vzpomíná, že například Bill Gates dříve tvrdil, že na budovách a kampusech nezáleží. Scott popisuje jeho přístup jako „prostě mi dejte garáž“. S narůstající konkurencí v oboru však firmy ve Valley začaly hledat nové způsoby, jak přitáhnout ty nejlepší zaměstnance. Předhánějí se tak i v tom, čí pracoviště budou mít nejoriginálnější design, největší plochu zeleně či nejlépe vybavené herny. Například návrh ředitelství Facebooku připravoval slavný architekt Frank Gehry. V areálu nechybí zábavní park s horskou dráhou nebo obří park na střeše. A do budoucna se zde plánuje například ještě unikátní cyklistický most. Kola jsou populární také v jiných kampusech, vedle Facebooku jsou dobře známá například barevná kola v Googlu.

To v ředitelství GoDaddy se jezdí na motokárách, VMware virtualizuje výpočetní prostředky ve velkém areálu, kde nechybí oáza s palmami, řada sportovišť a špičkově vybavená tělocvična. Dropbox má vlastní hudební pokoj a zaměstnanci se po prostorách kanceláří projíždějí na skateboardech a Yammer svým zaměstnancům kromě herny pořídil například unikátní vznášející se křesla. Přímo pověstná je pak herní zóna Activision Blizzard. Zaměstnanci jsou zde o pauzách podporováni v hraní her a společnost pravidelně pořádá i turnaje. Není divu, že podle průzkumu Great Place to Work uvádí 88 procent zaměstnanců, že je jejich pracoviště zkrátka perfektní. No řekněte, nebylo by skvělé taky pracovat pro některou firmu ze Silicon Valley?

 

A co vy? Víte, že ani u nás v profiqu se na hry a zábavu na pracovišti nezapomíná? Přidejte se k nám!

Přidej se