Pracuj pro Silicon Valley profiq

Volný čas

Další zajímavá témata
kolega Dominik Šimoník přednášel na DevFestu 2019

Když vybíráme nového parťáka do týmu, je pro nás podstatné jeho nebo její nadšení pro IT, chuť na sobě neustále pracovat a nevyčerpatelný drive třeba na řešení bugů 🙂 Takovým typickým IT nadšencem je kolega Dominik Šimoník, člen našeho Divvy týmu, který je od listopadu 2019 navíc v mezinárodním 40 členném programu Google Developer Expertů pro Firebase. Zajímá vás, jak se do takové skupiny dostat a co je nutné pro to udělat? Tak tady vám na toto téma přinášíme s Dominikem rozhovor.

Přečíst
profiq výherce letenky do USA, Yosemitský Národní Park, sekvoje

Víte, co znamená tato rovnice: K+pq = letenka do Silicon Valley?
Už za pár dní proběhne na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO) další veletrh pracovních příležitostí Kariéra+ a stánek profiq tam ani letos nebude chybět. Pro zájemce připravujeme napínavou soutěž s hlavní výhrou v podobě letenky do Silicon Valley. Nevěříte, že je možné ji vyhrát? Přečtěte si příběh našeho posledního výherce Martina.

Přečíst
placená staž Studen Pool profiq

Letošního jarního turnusu Student Poolu, placené tříměsíční stáže v profiqu určené pro studenty VŠB-TUO, se zúčastnila i Romana, v té době studentka 2. ročníku.
Vyzpovídali jsme ji, jak se jí u nás líbilo.

Přečíst
Stážista ve společnosti profiq s notebookem

Student Pool je iniciativa ostravského profiqu, v rámci které mají studenti VŠB-TUO možnost stát se na období tří měsíců součástí interního týmu. Ale nejen to. Krom toho, že dostanou příležitost nasbírat cenné zkušenosti z praxe a vyzkoušet si, jak vypadá práce na zajímavých projektech, mohou následně také do profiqu nastoupit a začít pro tuto firmu, která dodává IT služby zahraničním zákazníkům, reálně pracovat. Softwarový vývojář Petr je jeden z těch, kteří Student Poolem prošli, do profiqu nastoupili a zde přinášíme jeho příběh.

Přečíst

Soutěž o letenku do Silicon Valley pořádáme každoročně na stánku veletrhu Kariéra plus. Kam jinam bychom také měli studentům zajímajícím se o IT umožnit cestu, když profiq pracuje především pro firmy z Křemíkového údolí. Ovšem výherce se samozřejmě může podívat i na řadu dalších míst v USA, která ho zajímají. Jak taková cesta probíhá si přečtěte v rozhovoru se Zbyňkem Fišerem, který se tam s naší letenkou podíval.

Přečíst

Žít v Silicon Valley je jako být pořád na dovolené. Slunce tu svítí většinu dní v roce a teploty se velkou část roku pohybují nad 21 °C. Takže když v zimě klesnou pod 15 °C, znamená to pro místní krutý nečas. Déšť, potažmo sníh a mráz jsou zde natolik vzácné jevy, že se o nich většinou vzápětí mluví v médiích.

Přečíst

Silicon Valley je svérázným světem překotně vznikajících inovací, kde rychlost a dynamika růstu hrají velkou úlohu. I přesto zde najdete místo, kde můžete zažít pocit, jako by se čas nadobro zastavil. Vítejte v Henry Cowell Redwoods State Parku, oáze klidu plné monumentálních a majestátných sekvojů.

Přečíst

Ve „Friscu“ to vždycky vřelo a často s celosvětovým dopadem. Nejen, že tu například vzniklo OSN, ale zazněly tu i hlasy literárních Beatníků, poprvé se tu ozvaly protesty proti válce ve Vietnamu a během Léta lásky se tu zrodili hippies. A tak vlastně docela přirozeně se tu rodí budoucnost i dnes.

Přečíst

Silicon Valley jako magnet přitahuje IT kapacity z celého světa. Jak se ale tyto mozky živí? Samozřejmě dobrotami, které si přivezli s sebou ať už oni sami, nebo jejich kolegové. Oblast je tak zcela přirozeně tavicím kotlem nejen technologií, ale i gastronomie.

Přečíst

Křemíkové údolí jako centrum technologického pokroku je přirozeně také místem, kde se rodí nové trendy. Jedním z těch, které nyní zažívá nevídaný rozkvět, je virtuální a rozšířená realita. Co zde neminout, patříte-li mezi její příznivce, nebo dokonce chcete v tomto oboru vyvíjet vlastní iniciativu?

Přečíst