Pracuj pro Silicon Valley profiq

Pracovala jsem na reálném IT projektu

Student Pool je naše tříměsíční prakticky zaměřená placená stáž. Zajímá tě, jak probíhá? O své zkušenosti se s námi podělila Pavla Polová, která se jí zúčastnila po dokončení bakalářského studia v oboru Informatika a výpočetní technika.

před 3 roky •
fotka stážisty v tričku Student Pool ve společnosti profiq

Pavla dostala na Student Pool doporučení od svých spolužáků, kteří praxi sami absolvovali. „Jeden z nich byl v profiqu nakonec také na praxi v rámci bakalářky, druhý – o necelý rok později – nastoupil na full-time. To mě zaujalo a pozitivní bylo také to, že se firma nachází v areálu ostravské VŠB-TUO. Přišlo mi to jako ideální příležitost. Vyplnila jsem kontaktní formulář a zanedlouho jsme se domluvili na nástupu.“

„Podílela jsem se na vývoji interní aplikace. Vyzkoušela jsem si práci s frontendem, backendem a připravovala jsem automatizované testy pro tuto aplikaci“, vypráví Pavla o náplni stáže.

stážistka programu Student Pool společnosti profiqPavla zmiňuje praktické zkušenosti, které během tří měsíců načerpala. „Naučila jsem se základy Reactu a procvičila jsem si JavaScript a Node.js. Práce s těmito technologiemi mě bavila. Následně jsem znalosti využila během dalšího studia a při práci na vlastních projektech. Získala jsem jasnou představu o tom, jak se píšou a jak fungují automatizované testy, které jsou důležitou součástí softwarového vývoje.“

„Ve škole se učíme hlavně teoretické znalosti. Pokud si zkoušíme práci s technologiemi na nějakých školních projektech, často je to hodně vzdálené od toho, jak to funguje v reálném světě. Pokud má student možnost znalosti aplikovat i v praxi, má pak ve škole velkou výhodu, protože spoustu věcí už zná a všechno mu do sebe zapadá“, dodává Pavla o důležitosti propojení teorie s praxí.

„Musím říct, že mě tým profiqu mile překvapil svým přístupem ke studentům. Bylo vidět, že jsou na nás připraveni, mají čas se nám věnovat a chápou, že se stále učíme,“ ocenila Pavla, která ví, že to tak být nemusí. „Před nástupem jsem rok pracovala v jiné firmě, kde byli bohužel kolegové sami velice vytížení. Neměli čas mě dostatečně zaškolit, což vedlo k tomu, že jsem se všechno musela učit sama, tím pádem jsem dělala menší pokroky a mnoha věcem jsem nerozuměla.“

Pavla proto ocenila přátelskou a uvolněnou atmosféru, která v profiqu panuje. „Díky tomu jsem se během práce necítila pod tlakem. Přišlo mi super, že se kolegové scházejí i mimo pracovní dobu, podnikají různé akce nebo chodí na výlety.“ Mentor Viktor a další kolegové se jí věnovali od prvního dne. „Probírali se mnou průběžně mé nápady, podněty a postup mé práce. Když jsem měla s něčím problém, mentor si vždycky našel čas a problematiku mi vysvětlil nebo mi doporučil materiály, ze kterých jsem mohla čerpat“, dodává s úsměvem Pavla.

„Stáž v profiqu bych určitě doporučila všem studentům. Je to výborná příležitost, jak se dostat do praxe v IT, a to jak pro studenty bez předešlé praxe, tak i pro ty, kteří už nějaké zkušenosti mají,“ dodává na závěr Pavla.

A co je na tomto příběhu nejlepší? Pavla se k nám od července připojí na full-time. Zaujal tě její příběh? Další kolo Student Poolu se právě rozjíždí. Přihlásit se můžeš již dnes.