Práce v Silicon Valley profiq

Stories

Další zajímavá témata
kolega Dominik Šimoník přednášel na DevFestu 2019

Když vybíráme nového parťáka do týmu, je pro nás podstatné jeho nebo její nadšení pro IT, chuť na sobě neustále pracovat a nevyčerpatelný drive třeba na řešení bugů 🙂 Takovým typickým IT nadšencem je kolega Dominik Šimoník, člen našeho Divvy týmu, který je od listopadu 2019 navíc v mezinárodním 40 členném programu Google Developer Expertů pro Firebase. Zajímá vás, jak se do takové skupiny dostat a co je nutné pro to udělat? Tak tady vám na toto téma přinášíme s Dominikem rozhovor.

Přečíst

Soutěž o letenku do Silicon Valley pořádáme každoročně na stánku veletrhu Kariéra plus. Kam jinam bychom také měli studentům zajímajícím se o IT umožnit cestu, když profiq pracuje především pro firmy z Křemíkového údolí. Ovšem výherce se samozřejmě může podívat i na řadu dalších míst v USA, která ho zajímají. Jak taková cesta probíhá si přečtěte v rozhovoru se Zbyňkem Fišerem, který se tam s naší letenkou podíval.

Přečíst

Petr začínal v profiqu před třemi lety na pozici Tech Research, kdy měl za úkol vyvinout prototyp automatického testu pro společnost ze Silicon Valley. Teď má na starosti jeden z QA týmů a zodpovědnost za několik produktů.

Přečíst

Jaké to je pracovat na projektech v Silicon Valley a sedět přitom v rodné Ostravě? Co obnáší práce pro americké klienty? Přinášíme krátký pohled na pracovní den Martina, softwarového inženýra, který je součástí QA týmu pracujícího pro klienta se sídlem přímo v Redwood Shores v Kalifornii.

Přečíst

To, že první zakázka Apple byla realizována z garáže v Los Altos, anebo že garáž, kde se zrodil Hewlett-Packard, je pokládána dokonce za kolébku Silicon Valley, ví ledaskdo. Pojďme se ale podívat na některé další zajímavosti týkajících se IT gigantů, které až tak známé nejsou.

Přečíst

Každá mince má dvě strany, stejně tak i veskrze lákavá práce a život v Silicon Valley. Ač se to na první pohled nemusí zdát, najde se pár věcí k zamyšlení, jestli do Bay Area přesídlit natrvalo, nebo si sem spíše jen čas od času zaletět pro inspiraci, nové kontakty a čerstvý závan budoucnosti.

Přečíst

Křemíkové údolí je důkazem, že když máte talent, nápad a odhodlání, nepotřebujete do začátku podnikání o mnoho více. Skromné začátky, rychlý vzestup a nakonec nesmazatelný otisk v historii technologických inovací – to je příběh hned několika dnes slavných IT firem, které se zde zrodily v garáži.

Přečíst

Jako softwarový inženýr se do Silicon Valley můžete podívat třeba díky zajímavé služební cestě. Například ostravský profiq vysílá své zaměstnance do zámoří pravidelně. Jak taková služebka vlastně vypadá a co na ní můžete zažít?

Přečíst

Těžko byste hledali někoho, kdo by nevěděl, že „Silicon Valley“ je přezdívka jižní části sanfranciského zálivu. V dnešní době rychlé a prostorem téměř neomezené komunikace je ale místo na mapě stále méně podstatné. Silicon Valley jako světové centrum pokroku a inovací v IT se tak stále více stává především jejich symbolem, či prostě „stavem mysli“.

Přečíst

Když navštívíte Valley, určitě zavítáte i na významná místa, která změnila anebo stále „mění svět“. Mezi ta bezpochyby patří také centrály technologických firem se zvučnými jmény, jako například Facebook. Právě tahle firma stojí za zhlédnutí, a to nejen zevnitř. Už samotná cedule před kampusem totiž skrývá jedno malé tajemství.

Přečíst