Pracuj pro Silicon Valley profiq

První den stáže jsem byla dost vyjukaná

Letošního jarního turnusu Student Poolu, placené tříměsíční stáže v profiqu určené pro studenty VŠB-TUO, se zúčastnila i Romana, v té době studentka 2. ročníku.
Vyzpovídali jsme ji, jak se jí u nás líbilo.

placená staž Studen Pool profiq
účastnice Studen Poolu v profiq

Jak probíhalo moje seznámení s profiqem?

Po ročním studiu angličtiny jsem se stala studentkou IT v Ostravě, kde jsem se hned v 1. ročníku vydala na veletrh pracovních příležitostí Kariéra PLUS, abych se porozhlédla, zjistila možnosti a vytvořila si přehled o IT firmách. Právě tady jsem poprvé zaznamenala společnost profiq a zaujalo mě na ní mimo jiné i to, že se nachází prakticky za rohem, v areálu naší školy. V druhém ročníku jsem se už rozhodla absolvovat odbornou stáž, abych si ujasnila své další směřování a zjistila, co bych měla ve studiu dohnat. A tak jsem znovu navštívila veletrh a stánek profiqu, kde mě seznámili s programem Student Pool, a pak už to šlo velmi rychle. V krátké době následovalo interview v profiqu a během pár dnů jsem dostala pozitivní informaci, že jsem byla vybrána hned do nejbližšího turnusu od dubna do června 2019.

A tak jsem nastoupila

První den stáže jsem byla dost vyjukaná, hlavně kvůli velkému množství informací, jmen a tváří, ale to se rychle usadilo. V prvních dnech jsme dostali prostor připomenout si programovací jazyky a měli jsme si vybrat ze seznamu možných projektů ten, kterému bychom se chtěli v průběhu stáže věnovat. Šla jsem do Student Poolu především se znalostí Pythonu, ale zjistila jsem, že Python projekty na seznamu mě moc nezaujaly a tak jsem se rozhodla skočit do vody a učit se plavat ve vodách JavaScriptu. Najednou jsem měla projekt v jazyce, který jsem neznala a s kterým jsem neměla zkušenosti, ale vzala jsem to jako výzvu a vrhla se do učení.

Co můžu říct o Student Poolu a působení v profiqu?

Na Student Poolu mě nejvíc oslovila možnost seznámit se s technologiemi, naučit se více pracovat s programovacími jazyky a také to, že profiq pomáhá stážistům, v rámci omezeného času stáže, maximálně se dostat do řešené problematiky.

Bylo taky super vyzkoušet si učení tak trochu z druhé strany. Ve škole většinou dostáváme odpovědi na pro nás studenty ne vždy známé otázky. Naproti tomu v profiqu jsme dostávali otázky a bylo na nás, hledat na ně odpovědi. Oslovila mě neformální atmosféra ve firmě a hlavně ten pocit, že je naprosto normální požádat o pomoc, když sama nemůžu s problémem pohnout. A samozřejmě byly moc příjemné i mimopracovní akce, kde se člověk s lidmi, se kterými pracuje, může lépe osobně poznat a vytvořit si nové kontakty.

A kromě toho jsem se dozvěděla, že není výjimečným jevem, když se z absolventa Student Poolu stane v budoucnu stálý zaměstnanec profiqu a to je super, ne?

Aktuální volné pozice v profiqu si můžete prohlédnout zde.

Pokud se chcete dozvědět o Student Poolu více, všechny důležité informace včetně kontaktního formuláře najdete na této stránce.