Pracuj pro Silicon Valley profiq

S desítkou v zádech

Deset let, to nemá firma každý den. Česká softwarová firma profiq letos oslavuje své první dvouciferné jubileum. V doprovodném sloganu k tomuto výročí uvádí, že „(se) vyvíjí už deset let“. Co to však znamená a jak to všechno začalo? Jak profiq vznikl, kde jsou jeho kořeny a co pohání jeho růst? V tomto výročním seriálu článků Ti postupně přineseme některé významné okamžiky z historie firmy i zajímavosti, které jsi o profiqu možná nevěděl.

před 4 roky •
Rastislav Kanocz, CTO a Gabor Pulhala, CEO profiq
Rastislav Kanocz, CTO a Gabor Pulhala, CEO profiq

V centru pozornosti jsou u nás lidé

Rasťa a Gábor, zakladatelé profiqu, se poprvé potkali ve firmě SUN Microsystems, dnes již neexistující americké výpočetní firmě s globální působností, která vyvíjela software i hardware, zejména pro enterprise klienty. Právě tam nasbírali zkušenosti s prací pro zahraniční zákazníky a zároveň přišli do styku s velmi specifickou firemní kulturou SUNu, jež položila hodnotové základy přístupu, který si pak přenesli do vlastního podnikání.

Kontakty a přátelství nabytá právě v SUN Microsystems byly podstatné pro první zakázky profiqu i jeho další rozvoj. A také proto je návštěva bývalých kolegů, třeba i v Oraclu, který SUN v roce 2010 akvíroval, a kde mají Gábor s Rasťou stále řadu přátel, jednou z pravidelných zastávek při služebních cestách do US.

 

Jsme zapálení a budujeme vztahy

Při práci se softwarem? Jako ryba ve vodě! Co je typické pro profiq, který letos na IT trhu slaví svou první úspěšně završenou dekádu? Určitě to, že u nás pracují lidé, kteří jsou zapálení pro softwarový vývoj, testování a nové technologie. Právě takoví lidé firmu tvoří a právě takové lidi k sobě profiq přirozeně přitahuje. 

Ale nejen to. Vedle sdílení vášně pro práci softwarových inženýrů a nejnovější technologie jsou to vůle, společné naladění, dobré pracovní prostředí a vzájemné vztahy, jejichž budování drží profiq pohromadě a vytváří specifickou firemní kulturu.


Amerika jako centrum IT inovace

Od začátku svého podnikání měl profiq ve vínku orientaci na nejnovější technologické inovace, které hýbou světem. Právě proto se firma zaměřila na americké zákazníky a své služby dodávala nejprve do Silicon Valley, které je považováno za současnou Mekku technologického pokroku. 

Postupem času se podařilo získat zákazníky i v dalších oblastech US, které se vedle Silicon Valley dostávají mezi významná technologická centra. Také díky tomu dnes profiq pracuje s těmi nejnovějšími technologiemi a na projektech s celosvětovým dosahem.

 

Vyvíjíme (se) už deset let.
Pokud Tě zajímají další příběhy a zajímavosti nejen z historie profiqu, sleduj tuto stránku a sociální sítě, brzy přidáme další zajímavé informace ze života profiqu.