Práce v Silicon Valley profiq

S desítkou v zádech

Deset let, to nemá firma každý den. Česká softwarová firma profiq letos oslavuje své první dvouciferné jubileum. V doprovodném sloganu k tomuto výročí uvádí, že „(se) vyvíjí už deset let“. Co to však znamená a jak to všechno začalo? Jak profiq vznikl, kde jsou jeho kořeny a co pohání jeho růst? V tomto výročním seriálu článků Ti postupně přineseme některé významné okamžiky z historie firmy i zajímavosti, které jsi o profiqu možná nevěděl. Zde je první z nich.

před 3 týdny

V centru pozornosti jsou u nás lidé

Rasťa a Gábor, zakladatelé profiqu, se poprvé potkali ve firmě SUN Microsystems, dnes již neexistující americké výpočetní firmě s globální působností, která vyvíjela software i hardware, zejména pro enterprise klienty. Právě tam nasbírali zkušenosti s prací pro zahraniční zákazníky a zároveň přišli do styku s velmi specifickou firemní kulturou SUNu, jež položila hodnotové základy přístupu, který si pak přenesli do vlastního podnikání.

Kontakty a přátelství nabytá právě v SUN Microsystems byly podstatné pro první zakázky profiqu i jeho další rozvoj. A také proto je návštěva býválých kolegů, třeba i v Oraclu, který SUN v roce 2010 akvíroval, a kde mají Gábor s Rasťou stále řadu přátel, jednou z pravidelných zastávek při služebních cestách do US.

 

Pokud Tě zajímají další příběhy a zajímavosti nejen z historie profiqu, sleduj tuto stránku a sociální sítě, brzy přidáme další zajímavé informace ze života profiqu.