Pracuj pro Silicon Valley profiq

K+pq = letenka do Silicon Valley

Víte, co znamená tato rovnice: K+pq = letenka do Silicon Valley?
Už za pár dní proběhne na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava (VŠB-TUO) další veletrh pracovních příležitostí Kariéra+ a stánek profiq tam ani letos nebude chybět. Pro zájemce připravujeme napínavou soutěž s hlavní výhrou v podobě letenky do Silicon Valley. Nevěříte, že je možné ji vyhrát? Přečtěte si příběh našeho posledního výherce Martina.

před 4 roky •
profiq výherce letenky do USA, Yosemitský Národní Park, sekvoje
profiq výherce v Yosemitském Národním Parku

„Na jaře 2018, kdy jsem byl studentem informační matematiky na FEIce (Fakulta elektrotechniky a informatiky při VŠB-TUO), jsem se byl podívat na Kariéře+. Od hostesek a kamarádů jsem věděl, že u stánku firmy profiq se soutěží o letenku do Silicon Valley, tak jsem tam zašel zkusit štěstí a zodpověděl čtyři IT otázky.

Moc jsem nevěřil, že bych mohl vyhrát, ale po pár dnech mě pozvali do druhého kola, které probíhalo v ostravské kanceláři profiq. Připravoval jsem se na test s náročnějšími otázkami, než byly na Kariéře+, místo toho na mě ale čekala výzva v podobě hry Tower Defense. Povedlo se mi dosáhnout nejvyššího skóre a letenku do Silicon Valley jsem vyhrál 🙂

Cestu do Ameriky jsem si nakonec naplánoval na srpen o rok později a trvala skoro tři týdny.  Letenka měla podle pravidel soutěže jako cílovou destinaci Kalifornii, konkrétně San Francisco.

První část mého cestování po Státech pro mě byla docela výzva, protože jsem cestoval úplně sám. Rozhodl jsem se letět ze San Francisca do Seattlu, kde jsem si půjčil auto a vydal se na jih do Oregonu. I když jsem jel sám, cestu jsem si fakt užil, protože jsem všechno vnímal nějak intenzivněji. Nejvíc mě překvapilo, jak se se mnou dávali lidi sami od sebe do řeči a zajímalo je odkud jsem. Na to jsem z našich končin nebyl moc zvyklý. Jinak v Oregonu mě asi nejvíc dostalo Crater Lake, neskutečně modré a navíc nejhlubší jezero v USA, které je položené vysoko v horách. Cesta k němu byla úžasná a byl jsem tam asi v nejvyšší nadmořské výšce ve svém životě.

Z Oregonu jsem se vrátil autem
do San Francisca, kde jsem měl sraz
s kámošema a dál už jsme cestovali společně. Neměli jsme úplně konkrétní plán, rozhodovali jsme se v průběhu cesty operativně, kam se vydáme. První zastávku jsme si udělali v horkém a zároveň strašně rozlehlém Los Angeles. Následně jsme se vydali na severovýchod, protože jsme si chtěli dát pivko v bláznivém Las Vegas a zažít jeho neskutečnou atmosféru.
Abysme to trochu vyrovnali, vydali jsme se potom 
do přírody, kterou jsme si užili
v Yosemitském národním parku. Jeho impozantní sekvoje musí uchvátit každého, kdo je na vlastní oči viděl.

Ty tři týdny utekly hrozně rychle, takže pak už se naše cesta musela stočit směrem na San Francisco odkud jsme se vraceli zpátky do Evropy.

Celá cesta byla super, ale především
to pro mě byla velká výzva, kdy jsem hlavně na začátku musel překonat sám sebe. Teď jsem samozřejmě rád, že jsem to udělal, protože mě to posunulo dál, sám sebe jsem překvapil, kolik jsem toho zvládl, a potkal jsem při tom velké množství zajímavých lidí. Takže určitě jděte do toho a zkuste letenku taky vyhrát.”

Chcete i vy zažít podobný výlet? Tak se zastavte 10.března u našeho stánku na Kariéře+ a zapojte se do soutěže o letenku do Silicon Valley. Už teď se těšíme na vaše zážitky, o kterých budeme psát příště.