Pracuj pro Silicon Valley profiq

Křemíkové údolí sportům zaslíbené

Že jsou v Americe divácky nejoblíbenější často jiné sporty než v Evropě, je známá věc. Jak je to ale za velikou louží, konkrétně v oblasti San Franciska, s fyzickým provozováním sportovních aktivit? Zdejší obyvatelstvo, vyznačující se množstvím technologicky i jinak progresivně smýšlejících lidí, projevuje svoji specifičnost také v této oblasti života.

před 8 roky •

Například jinde v USA stále velmi populární golf je zde považován za staromódní zábavu, v trendu jsou již nějakou dobu adrenalinové, nebo přinejmenším velkou obratnost vyžadující sporty. Jedním z nejzásadnějších z nich je kiteboarding. Kořeny jeho rozšíření mezi majiteli i zaměstnanci technologických firem lze vysledovat u zakladatelů Googlu Sergeye Brina a Larryho Page, kteří byli jedněmi z prvních průkopníků tohoto sportu v Silicon Valley.

Společné mají ale zde oblíbené sporty především to, že jsou v souladu s mentalitou místních lidí – jsou to velmi dynamické, rychlé sporty, které pumpují do těla adrenalin. Dalším z nich je ultimate frisbee, jehož velkým propagátorem je například bývalý prezident Cisco Systems Rob Lloyd. Ten se již v roce 2013 angažoval v profesionální americké lize a oblast Silicon Valley považuje za líheň talentů tohoto sportu. Není ale jediným známým fandou, například již jmenovaný Sergey Bryn chtěl stavět hřiště na ultimate frisbee dokonce na střeše newyorské budovy Googlu. Své místo si zde ale najdou i kurióznější sporty, jako například segway polo. Jeho mistrovství světa jsou pojmenovaná po spoluzakladateli Applu – Woz Cup.

Ve Valley také existuje sportovní liga, kde se utkávají týmy menších i světoznámých firem, která má příznačně heslo Nejlepší soutěž v Silicon Valley o nadvládu v režimu off-line. Ve dvou „divizích“, v Palo Altu a San Francisku, zde přes léto soutěží desítky firemních týmů v již zmiňovaném ultimate frisbee, dále pak v kickballu (hraje se obdobně jako baseball, ale s velkým nafouknutým gumovým míčem), fotbalu, softbalu, flag footballu (bezkontaktní verze amerického fotbalu) či volejbalu. Firemní družstva jsou navíc smíšená – pokud by někdo sestavil čistě mužské družstvo, měl by o jednoho hráče v poli méně než soupeř.

Asi ale nepřekvapí, že velmi populární je zde i představitel tak běžné pohybové aktivity, jako je jogging. Konečně ani v Silicon Valley není nic jednoduššího než nazout sportovní boty a jít si zaběhat buď sám, nebo s několika kamarády či kolegy.
 

A co vy? Chtěli byste se podívat do Valley pracovně?

Přidej se

 
 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley