Pracuj pro Silicon Valley profiq

EA Sports: Je hraní opravdu pro všechny?

Když se řekne EA Sports, zejména fanouškům sportovních videoher zazní v hlavě: “It’s in the game”. Ať už jste příznivci PlayStationu, Xboxu nebo jiné platformy, svým zákazníkům nabízí značka Electronic Arts nekončící zábavu. Je i práce pro tuto firmu hrou?

před 3 roky •

Electronic Arts, společnost zabývající se vývojem interaktivního zábavního softwaru se sídlem v Redwood City, zaměstnává celosvětově asi 8,5 tisíce lidí. Její značka EA Sports má na svém kontě kromě série FIFA celou řadu dalších herních legend, namátkou třeba UFC, MADDEN nebo NBA LIVE. Jejich úspěšnost se odráží i v příjmech vývojářů, například na seniorské pozici v EA lze dosáhnout výdělku mezi 150 a 180 tisíci dolarů ročně. Nejedná se sice o nejvyšší platy pro dané pozice ve Valley, ale díky kombinaci s atraktivitou práce, firemní kulturou a přístupem k zaměstnancům se EA Sports řadí mezi docela oblíbené zaměstnavatele. I na serveru Indeed.com hodnotí zaměstnanci EA Sports 4,1 hvězdičkami z 5.

Někteří zaměstnanci ale zmiňují, že EA je sice opravdu atraktivní a dá se tam dobře vydělat, ale je to docela namáhavá a časově náročná práce a člověk může být rád, že rodinu vidí alespoň přes víkend. Firemní kultura EA pak klade důraz na kreativitu, vzdělávání a týmovou práci. Staví na tom, že nejlepší výkony tým podává, když jeho členové společně usilují o dosažení toho, co milují, a inspirují ostatní. Jistou specialitou strategie výběru členů týmů je v EA určitě důraz na diverzitu. Hraní her je pro každého, a tak produkty herního gigantu jsou vyvíjeny týmy, ve kterých je zastoupena široká škála různorodých lidí obou pohlaví, s odlišným původem i kulturním backgroundem.

Rychle stoupající hvězda Electronic Arts, současný CEO Andrew Wilson, k tomu v rozhovoru pro magazín Verge koncem minulého roku uvedl: „Když chcete vytvářet hry pro nějakou komunitu, potřebujete odpovídající zastoupení té komunity. Našemu oboru, podobně jako jiným, dlouho výrazně dominovali bílí muži. A v tom nyní nastává opravdová změna. Někteří z našich nejlepších kreativních, silných lídrů jsou ženy. Myslím, že dvě ze tří nejlepších her vydaných v minulém roce vedly právě ony.“ Kdo by čekal takový přístup k genderové tématice a rovnoprávnosti obecně zrovna u vývojářů sportovních videoher? Ale možná to až tak překvapivé není, lidé si prostě rádi hrají bez ohledu na původ, pohlaví a koneckonců i věk.

 

A co vy? Taky si myslíte, že k práci v IT patří trocha té hravosti? Poznejte nás blíže!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley