Pracuj pro Silicon Valley profiq

Oracle: Plavba ke světlým zítřkům?

Oracle sice sídlí v Silicon Valley, své pobočky má ale po celém světě. Je jedním z nejvýznamnějších hráčů a stále roste – mimo jiné tím, že pohlcuje další firmy z oboru. Soutěživost a ambice jsou mu vlastní. Využije každé příležitosti, aby ostatním obrům jako IBM či Amazonu, mohl šlapat na paty. A jak se zde pracuje?

před 7 roky •

Renomovaná firma se svým zaměstnancům snaží poskytovat nadstandardní péči. Například podle Andyho Campbella, HCM strategy directora, se společnost k jejich motivování a podpoře pocitu pohody snaží vytvářet jedinečné pracovní prostředí. Úspěšnost programů pro své zaměstnance sleduje a vyhodnocuje pomocí metrik od zápisu přes účast až po zpětnou vazbu. Soustředění se na exekuci a mikromanagement jsou pro ní typické ale i v ostatních oblastech – plat zaměstnance běžně schvaluje o mnoho úrovní výše postavený manažer, klidně třeba viceprezident společnosti.

Oracle je globální korporát se vším, co k tomu patří a zaměstnanci na různých pozicích (a v různých pobočkách) tak vnímají život ve firmě odlišně. Podle hlasování na Glassdoor.com hodnotí zaměstnanci Oracle 3,4 hvězdičkami z 5, přičemž lépe dopadá například Cisco (3,8) či Google (4,4). Hodnocení na Indeed.com pak vychází obdobně. Výmluvná je v tomto směru i zkušenost Erica Kimminaua s náborovým procesem, kde mimo jiné používá slova jako vleklý, nejnepříjemnější nebo nejvíce frustrující. Firma zkrátka poskytuje řadu možností a profesních příležitostí, ale třeba také neflexibilní struktury či pracovní dobu dlouhou klidně 16 hodin denně. Je ale pravdou, že lidé s výjimečným nasazením jsou štědře ohodnoceni: zkrátka kdo v týmu nejvíc pracuje, o dost víc dostane.

Soutěživost Oraclu zjevně vtiskl do DNA zakladatel Larry Ellison, který si nedávno nebral servítky vůči Amazonu. Nebo když před lety koupil Sun Microsystems, čímž získal do svého portfolia hardware, vedl marketingovou kampaň mířenou vůči tehdy dominantnímu IBM. Gigant ostatně s oblibou pohlcuje jiné firmy z oboru, ne nadarmo se ve spojitosti s firmou používá obrat Innovation Through Acquisition. Vedení společnosti se zjevně v záludných vodách globálního byznysu vyzná. Možná i proto, že Ellison je u kormidla doslova jako doma. V roce 2000 založil jachtařský závodní tým Oracle Team USA, se kterým vyhrál 33. ročník poháru America’s Cup. Konečně jeden ze špičkových firemních katamaránů je možné vidět dokonce i na jezeře před centrálou společnosti v Redwood Shores.
 

My sice před officem jachtu nemáme, ale za to máme skvělý tým. Přidejte se!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley