Pracuj pro Silicon Valley profiq

Koníčky lídrů: rytířské zápasy i visutá hrazda

Když stojíte v čele obří společnosti, prožíváte hodně stresu, ale máte i spousty peněz. A pokud jste zároveň jedním z lídrů technologického pokroku, jste pravděpodobně také velmi kreativní. Ve volném čase se tak nejspíš odreagováváte veskrze nápaditě. Pojďme se na koníčky některých kapitánů IT průmyslu podívat.

před 7 roky •
photo credit: Scott Beale / Laughing Squid

O vášni pro lodě a jachtařském závodním týmu Larryho Ellisona jsme se už zmiňovali, CEO Oraclu vlastní ale třeba i 88 metrů dlouhou jachtu Mushashi za nějakých 130 milionů dolarů. A že spoluzakladatel Applu Steve Wozniak přistupuje k relaxaci pohybem docela kreativně a věnuje se Segway polu, tedy velmi inovativně pojatému tradičnímu sportu, už jsme také psali. To spoluzakladatel Googlu Sergey Brin k uvolnění zjevně potřebuje významně větší dávku adrenalinu. Vyzkoušel již všechny možné adrenalinové aktivity, přičemž tou asi nejzajímavější je létání na visuté hrazdě. A samozřejmě taky hraje in-line hokej, ultimate frisbee či skáče s padákem.

Spíše opačnou cestu volí například spoluzakladatel PayPalu Peter Thiel, který hraje šachy. Vysloveně klidové až meditační aktivity pak mají mezi předními hráči světa IT také řadu vyznavačů. Například meditace a jóga jsou oblíbená u CEO LinkedInu Jeffa Weinera či Evana Williamse z Twitteru, holdoval jim i Steve Jobs. A Marc Benioff, který po odchodu z Oraclu založil Salesforce, má v mnoha svých pobočkách místnosti vyhrazené pro jógu a firma pro zaměstnance pořádá i lekce této relaxační techniky. Nezvyklému koníčku pak holdovala spoluzakladatelka Cisco Systems Sandy Lerner, která se věnovala rytířským turnajům. Na své farmě pak kromě historických kostýmů měla za tímto účelem i repliky zbraní a samozřejmě desítky koní.

To další z předních žen v IT byznysu, CEO Yahoo Marissa Mayer, ráda peče. I k této pro někoho všední aktivitě přistupuje inovativně až vědecky – na recepty cupcaků a jejich polevy má pro jejich lepší analýzu excelovské tabulky. Sladké hobby má i dřívější CEO Twitteru Dick Costolo, který chová včely a vyrábí vlastní med. Vlastnoručně se přípravě jídla věnuje i samotný Mark Zuckerberg. Údajně nejí žádné maso, které si sám nezabije, protože zvířata prostě chutnají lépe, když si je sami ulovíte. Je vidět, že ať už se lídři pokroku odreagovávají čímkoli, vždy tak činí se stejným zápalem, s jakým pracují a řídí se heslem Work hard, play hard!
 

Přidejte se k nám a pracujte pro IT firmy přímo ze Silicon Valley!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley