Pracuj pro Silicon Valley profiq

Z ekonomiky

Další zajímavá témata
výhled z kanceláře společnosti Divvy na hory v Utahu

Silicon Valley je desítky let považováno za nejvýznamnější technologickou oblast nejen v rámci USA, ale i globálně. Není ale tajemství, že v posledních letech mu na řadě míst Spojených států zdatně přibývá konkurence a některé inovativní firmy se začínají usazovat i jinde. Kde je tedy dnes nejlepší založit si v Americe startup?

Přečíst

Oracle sice sídlí v Silicon Valley, své pobočky má ale po celém světě. Je jedním z nejvýznamnějších hráčů a stále roste – mimo jiné tím, že pohlcuje další firmy z oboru. Soutěživost a ambice jsou mu vlastní. Využije každé příležitosti, aby ostatním obrům jako IBM či Amazonu, mohl šlapat na paty. A jak se zde pracuje?

Přečíst

V Silicon Valley se rodí budoucnost a Facebook je příkladem firmy, která nás v tom utvrzuje dnes a denně. Mark Zuckerberg neustále přichází s novými nápady, které fungování jeho sítě změní k nepoznání. Pojďme nahlédnout do jejich kuchyně této firmy a představme si některé z chystaných novinek.

Přečíst

Každá mince má dvě strany, stejně tak i veskrze lákavá práce a život v Silicon Valley. Ač se to na první pohled nemusí zdát, najde se pár věcí k zamyšlení, jestli do Bay Area přesídlit natrvalo, nebo si sem spíše jen čas od času zaletět pro inspiraci, nové kontakty a čerstvý závan budoucnosti.

Přečíst

Největší výrobce procesorů na světě a jeden z nejvýznamnějších hráčů ze Silicon Valley před rokem zahájil globální restrukturalizaci. Ta zahrnuje nejen změnu orientace firmy směrem ke cloudu, IoT či AI, ale také propouštění tisíců zaměstnanců. Jak se tedy v současnosti ve firmě pracuje?

Přečíst

Internet věcí zasahuje do každodenního života stále víc a jeho vliv bude i nadále rychle sílit. Můžeme se těšit na stále nové možnosti interakce, stejně jako na pokusy o zneužití připojených zařízení. A Bay Area je samozřejmě jedním ze světových center, kde se rodí to hlavní, co se v této oblasti děje.

Přečíst

Křemíkové údolí je důkazem, že když máte talent, nápad a odhodlání, nepotřebujete do začátku podnikání o mnoho více. Skromné začátky, rychlý vzestup a nakonec nesmazatelný otisk v historii technologických inovací – to je příběh hned několika dnes slavných IT firem, které se zde zrodily v garáži.

Přečíst

Mezi nejsledovanější inovace poslední doby patří samořídící auta. Podle všeho už zanedlouho budou moci i běžní lidé usednout za volant, který vlastně nebudou až tak moc potřebovat. Významně ubude nehod, plynulost dopravy se zlepší. Ve Valley ale vědí, že na cestě přeci jen pár překážek ještě je.

Přečíst

Na ekologii kladl důraz už Steve Jobs, Apple v jeho odkazu pokračuje nadále a výrazně se v ní angažuje také Tesla v čele s Elonem Muskem. Rostoucí význam společenské odpovědnosti firem, ale i cena elektřiny a další okolnosti pak vedou mnoho společností v Silicon Valley k tomu, aby na ekologii nemyslely až v poslední řadě.

Přečíst

Součástí profesního života v Silicon Valley jsou nesčetné příležitosti naživo vidět nejvýznamnější osobnosti z oboru a získat nejnovější informace z oblasti IT. Tyto možnosti se koncentrují na různých eventech, které se tu pravidelně pořádají, například konferencích v San Franciscu. Zde je pár těch, které byste neměli minout.

Přečíst