Pracuj pro Silicon Valley profiq

Pasivní sportování si v Bay Area užijete

Když dáváte přednost možnosti zúčastnit se klání jako divák, největší porci zábavy najdete v USA ve spojení s americkým fotbalem, baseballem, basketbalem a ledním hokejem. Ligy zastřešující čtveřici těchto zde nejpopulárnějších kolektivních sportů strhávají pozornost milionů fanoušků a diváků po celém světě. Jaké máte možnosti, když už jste v Silicon Valley?

před 7 roky •

Dlouhodobě a se slušným náskokem je v Americe nejoblíbenější fotbal servírovaný NFL. Mezi tři nejúspěšnější týmy historie této ligy patří San Francisco 49ers, jehož název vychází z pojmenování zlatokopů, kteří sem během zlaté horečky v roce 1849 přišli. Klub je výjimečný i tím, že je nejstarším profesionálním sportovním týmem v Kalifornii, který nikdy nepřesídlil do jiné oblasti. Najdete jej přímo ve Valley, jeho Levi’s Stadium se nachází v Santa Claře a před pár lety se už pošesté dostal do finále Super Bowlu. Nesmíme ale zapomenout ani na oaklandské Raiders, kteří mají také slavnou historii a jejich stadion je, co by sféricky protáhlým míčem dohodil.

Za druhý nejpopulárnější sport v Americe je považován baseball a v Bay Area působí v nejvyšší soutěži MLB také dva týmy, San Francisco Giants a Oakland Athletics. Jak už to mezi dvěma kluby v jedné oblasti bývá, jejich vzájemné zápasy mají atmosféru derby – nazývají se Bay Bridge Series, případně Battle of the Bay. Vzájemná nevraživost však na rozdíl od jiných týmů (např. Subway Series – NY Mets vs. NY Yankees či Freeway Series – LA Dodgers vs. LA Angels) není veliká, naopak atmosféra je považována za přátelskou.

Rivalita se ale projevila v případě záměru Athletics vybudovat si nový stadion Cisco Field v San José. V tomto případě uplatnili Giants práva na své teritorium, což jim stvrdil i nejvyšší soud. V oblasti sportovních stánků je ve srovnání s Ciscem úspěšnější Oracle, který už svou arénu má (v Oaklandu, hned vedle současného stadionu Athletics a Raiders). Ta je domovská pro basketbalisty Golden State Warriors, kteří vyhráli předminulou sezonu NBA. Ani pro letošek neskrývají vysoké ambice, když do svých řad zlákali již čtvrtého hráče All-NBA Teamu. I Warriors však chtějí do nového, svoji halu budují v San Francisco Mission Bay.

Ale zpět do centra Křemíkového údolí na další ligu. V San José sídlí hokejoví Sharks, za něž hraje již čtvrtou sezonu Tomáš Hertl a kteří se loni dostali až do finále NHL. I na jejich stánku lze hezky ilustrovat propojení sportu a IT firem. Dříve se hala jmenovala Compaq Center, přičemž tento název jí vydržel jen osm měsíců. Od té doby, co firmu koupil Hewlett-Packard, se přejmenovala na HP Pavilion. Nyní se aréna, přezdívaná také Žraločí nádrž (The Shark Tank), oficiálně nazývá SAP Center. Není divu, když managing partnerem Žraloků je Hasso Plattner, zakladatel a předseda představenstva společnosti SAP. Ve Valley zkrátka platí: za vším hledej IT, sport nevyjímaje.

 

A co vy? Chtěli byste si s námi na služebce zajít na baseballový zápas? Nabíráme!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley