Pracuj pro Silicon Valley profiq

Silicon Valley víno miluje i produkuje

Když se řekne Kalifornie a víno, nejčastěji se lidem vybaví světoznámé vinařské regiony Napa a Sonoma. Že si ovšem můžete ve sklence zakroužit také vínkem pocházejícím přímo z regionu Silicon Valley, příliš známé není. A přitom se moku, „ve kterém je pravda“, daří v epicentru vývoje nových technologií velmi dobře.

před 8 roky •

O tom, že Američané pijí víno rádi a často, není sporu. Dokazuje to i statistika konzumace, která dlouhodobě roste a loni činila téměř jedenáct litrů na osobu. V absolutních číslech jsou pak Spojené státy na světové špičce. A ačkoli američtí milovníci vína navštěvují různé vinařské regiony po celém světě, více než 60 procent z nich nakonec vycestuje za vínem právě do Kalifornie. Hlavní vinařský region Silicon Valley se nachází na úpatí pohoří Santa Cruz a rozléhá se na více než 2200 čtverečních kilometrech. Čítá desítky vinařství, která produkují velmi kvalitní vína. Samotné vinice se nacházejí v průměru ve výšce kolem 800 metrů nad mořem a historie nejstarších z nich přesahuje sto let.

Oblast zvaná Santa Cruz Mountains AVA (American Viticultural Area) se rozpadá do dvanácti menších podregionů, z nichž patrně nejvýznamnější je vinařská oblast Saratoga – Los Gatos. Cesta sem vám autem zabere přibližně 25 minut ze San Jose nebo Palo Alta anebo necelou hodinku ze San Franciska. To za výlet určitě stojí, ale pokud váháte, můžete načerpat místní atmosféru i na internetu. Zde také najdete konkrétní vína, která byste rozhodně měli ochutnat – především ročník 2010 se opravdu vydařil. Jedinečný zážitek ovšem představuje osobní návštěva vinařství a stylově vyvedených tasting rooms, kde vinaři prezentují svá vína, a které hrají podstatnou úlohu v americkém vinném byznysu.

Odrůdově dominuje oblasti chardonnay a cabernet sauvignon, ale můžete se tu setkat i s jedinečnými merloty, pinot noiry nebo velmi populárními zinfandely. Jak je pro americké producenty typické, vína jsou také v tomto regionu vyráběna s ohledem na udržitelnost a šetrnost k přírodě. Vinaři ze Silicon Valley s oblibou zapojují i nejnovější technologie a netradiční postupy přípravy svého produktu. A platí to také naopak, trend pití dobrého vína v Kalifornii následují zdejší technologické firmy. I proto neustále vznikají nové on-line služby a aplikace, ať již pro obchodníky s vínem , nebo jeho milovníky. Není zkrátka pochyb, že do Křemíkového údolí víno patří a má zde slibnou budoucnost – a to jak na vinicích, tak na displejích mobilních zařízení. Na zdraví!
 

A co vy? Co takhle pracovat v IT pro klienty ze Silicon Valley?

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley