Pracuj pro Silicon Valley profiq

Jaké jsou techie trendy pro rok 2017?

Z našich četných cest do křemíkového údolí a účastí na zdejších meetupech jsme si přivezli očekávání, že i letos se můžeme těšit na stále propojenější svět analogové a digitální reality, na novinky v oblasti AI či rozvoj chytrých technologií. V jakých oblastech konkrétně budou vizionáři i dělníci pokroku měnit nemožné v možné?

před 7 roky •

Virtuální a rozšířená realita bude sílit v kramflecích

Facebookem vlastněný Oculus a jeho Rift, Goodle a Daydream, ale i HTC s Vive nebo Sony a PlayStation – virtuální realita patří mezi nejžahavější technologie současnosti a blízké budoucnosti. A na 360° stupňový obraz také narazíte ledaskde, zejména pak 360° video je pro letošek předvídaný trend. Ve hře je ale také rozšířená realita, reálný obraz doplněný virtuálními objekty. Například Tim Cook, SEO Applu, se nechal slyšet, že ji považuje za mnohem zajímavější než VR.

Umělá inteligence lépe rozpozná, co říkáme

Rozšířená realita se netýká jenom obrazu, ale i zvuku. Nejbližším krokem bude zřejmě schopnost porozumět řeči i třeba z audiozáznamu tak, jak to umíme my. Digitální asistent Alexa v počítači Echo od Amazonu nepoužívá žádné rozhraní kromě hlasu. Hlasové ovládání je základem i u Assistant od Google nebo Siri Applu. V případě druhého jmenovaného systému se pak letos očekává uvedení reproduktorů podporovaných Siri, které se třeba mohou stát ušima vašeho chytrého bytu.

Obklopíme se ještě více Smart Devices a IoT

Podobným směrem se vydal i Mark Zuckerberg se svým AI asistentem Jarvisem. Ten mu pomáhá s přípravou toustů, ale i ve zbytku domácnosti, která má zjevně obstojně nakročeno do světa IoT. Ale jistě nejen u něj doma bude letos pokračovat decentralizace různých chytrých zařízení a integrace do sítí. Například Google přispěl internetu věcí svým systémem Android Things, který kromě přístupu ke službám Googlu nabízí také nové možnosti propojování různých zařízení. V nejbližší době se v souvislosti s IoT budou zřejmě řešit především témata, jako jsou chytré domácnosti i města, kybernetický zločin, anebo lze očekávat boje o zákazníky různých systémů.

Samořídící auta chybět nemohou

V rozvoji autonomních vozidel pokračuje po boku Tesly také Google v rámci svého projektu Waymo. CEO stejnojmenné dceřiné společnosti John Krafcik nedávno oznámil, že minivan Pacifica se dostane do provozu už letos. A například Uber v San Franciscu bojuje s úřady ohledně testování svých samořídících vozů se skutečnými zákazníky. Uvidíme, jak se situace vyvine pro Uber, ale celkový výsledek je snadno predikovatelný. Vždyť již v průběhu minulého roku bylo ve Valley možné vidět techniky, jak do silničních patníků instalují čidla pro provoz autonomních vozidel. Zkrátka – pokrok nezastavíš.
 

Přidejte se k nám a pracujte pro IT firmy přímo ze Silicon Valley!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley