Práce v Silicon Valley profiq

For techies

Další zajímavá témata
Stážista ve společnosti profiq s notebookem

Student Pool je iniciativa ostravského profiqu, v rámci které mají studenti VŠB-TUO možnost stát se na období tří měsíců součástí interního týmu. Ale nejen to. Krom toho, že dostanou příležitost nasbírat cenné zkušenosti z praxe a vyzkoušet si, jak vypadá práce na zajímavých projektech, mohou následně také do profiqu nastoupit a začít pro tuto firmu, která dodává IT služby zahraničním zákazníkům, reálně pracovat. Softwarový vývojář Petr je jeden z těch, kteří Student Poolem prošli, do profiqu nastoupili a zde přinášíme jeho příběh.

Přečíst

Naše ostravská kancelář rozjela program pro studenty, díky kterému si účastníci projdou a sami vyzkouší všechny fáze procesu při vývoji softwaru. V průběhu tříměsíčního cyklu jsou také přiřazeni k projektům, na kterých právě pracujeme. Získají tak zkušenost s aktuálně používanými technologiemi a s tím, jak probíhají práce na reálných zakázkách pro zahraniční klienty.

Přečíst

Soutěž o letenku do Silicon Valley pořádáme každoročně na stánku veletrhu Kariéra plus. Kam jinam bychom také měli studentům zajímajícím se o IT umožnit cestu, když profiq pracuje především pro firmy z Křemíkového údolí. Ovšem výherce se samozřejmě může podívat i na řadu dalších míst v USA, která ho zajímají. Jak taková cesta probíhá si přečtěte v rozhovoru se Zbyňkem Fišerem, který se tam s naší letenkou podíval.

Přečíst

Petr začínal v profiqu před třemi lety na pozici Tech Research, kdy měl za úkol vyvinout prototyp automatického testu pro společnost ze Silicon Valley. Teď má na starosti jeden z QA týmů a zodpovědnost za několik produktů.

Přečíst

V Silicon Valley se rodí budoucnost a Facebook je příkladem firmy, která nás v tom utvrzuje dnes a denně. Mark Zuckerberg neustále přichází s novými nápady, které fungování jeho sítě změní k nepoznání. Pojďme nahlédnout do jejich kuchyně této firmy a představme si některé z chystaných novinek.

Přečíst

Internet věcí zasahuje do každodenního života stále víc a jeho vliv bude i nadále rychle sílit. Můžeme se těšit na stále nové možnosti interakce, stejně jako na pokusy o zneužití připojených zařízení. A Bay Area je samozřejmě jedním ze světových center, kde se rodí to hlavní, co se v této oblasti děje.

Přečíst

Mezi nejsledovanější inovace poslední doby patří samořídící auta. Podle všeho už zanedlouho budou moci i běžní lidé usednout za volant, který vlastně nebudou až tak moc potřebovat. Významně ubude nehod, plynulost dopravy se zlepší. Ve Valley ale vědí, že na cestě přeci jen pár překážek ještě je.

Přečíst

Křemíkové údolí jako centrum technologického pokroku je přirozeně také místem, kde se rodí nové trendy. Jedním z těch, které nyní zažívá nevídaný rozkvět, je virtuální a rozšířená realita. Co zde neminout, patříte-li mezi její příznivce, nebo dokonce chcete v tomto oboru vyvíjet vlastní iniciativu?

Přečíst

Na ekologii kladl důraz už Steve Jobs, Apple v jeho odkazu pokračuje nadále a výrazně se v ní angažuje také Tesla v čele s Elonem Muskem. Rostoucí význam společenské odpovědnosti firem, ale i cena elektřiny a další okolnosti pak vedou mnoho společností v Silicon Valley k tomu, aby na ekologii nemyslely až v poslední řadě.

Přečíst

Z našich četných cest do křemíkového údolí a účastí na zdejších meetupech jsme si přivezli očekávání, že i letos se můžeme těšit na stále propojenější svět analogové a digitální reality, na novinky v oblasti AI či rozvoj chytrých technologií. V jakých oblastech konkrétně budou vizionáři i dělníci pokroku měnit nemožné v možné?

Přečíst