Pracuj pro Silicon Valley profiq

Co jste možná o titánech Silicon Valley nevěděli

To, že první zakázka Apple byla realizována z garáže v Los Altos, anebo že garáž, kde se zrodil Hewlett-Packard, je pokládána dokonce za kolébku Silicon Valley, ví ledaskdo. Pojďme se ale podívat na některé další zajímavosti týkající se IT gigantů, které až tak známé nejsou.

před 7 roky •

PH nebo HP aneb losovačka v garáži
Věděli jste například, že o tom, které ze jmen zakladatelů bude v názvu na prvním místě, bylo údajně rozhodnuto tak, že si Bill Hewlett a Dave Packard hodili mincí? A nevyhrál Hewlett, jak by se podle názvu dalo čekat, ale Packard!

Ďábelské jablko
Za 666,66 dolarů se prodávaly první počítače Apple. Steve Wozniak prohlašuje, že tato volba nacenění neměla žádné skryté poselství. Prý si prostě vybral číslo, které se snadno píše. Za ďábelskou by se tak dala označit spíš cena, za kterou byl v roce 2012 prodán v aukci jeden z asi 50 stále existujících kusů prvního Applu. Ten je navíc spolu s několika málo dalšími dosud funkční, takže ho v Sotheby’s vydražili za 374 500 dolarů.

Googol
Původní vyhledávač byl pojmenován BackRub podle analýzy zpětných odkazů (back links). Když pak v roce 1997 Page s kolegy diskutovali o možných nových názvech pro svou rychle se rozvíjející technologii, Sean Anderson navrhl slovo googolplex, které Page zkrátil na googol. Googol je označení pro jedničku a sto nul a novotvar googolplex pak znamená desítku umocněnou googolem, tedy jednička a 10100 nul, nebo také 10googol. Když pak Sean ověřoval, jestli je volná doména, udělal překlep a omylem vyhledal google.com. Tahle doména byla na rozdíl od původně žádaného googol.com volná a Pageovi se chybou vzniklý název zalíbil, takže doménu zaregistroval.

„Mnoho povyku“ pro Intel
Zakladatelé Intelu Robert Noyce a Gordon Moore chtěli společnost nejdříve pojmenovat Moore Noyce, ale tuto variantu zavrhli, protože může znít jako “more noise”. Nakonec se rozhodli pro název odvozený od “INTegrated circuits” a “ELectronics”. Docela vhodné byly taky existující významy slova intel – zjišťovat, informace od rozvědky, nebo zkráceně inteligence. Co se už hodilo méně, byla skutečnost, že název byl již zabraný hotelovým řetězcem. Noyce a Moore ho odkoupili za 15 tisíc dolarů.

Modrá je dobrá
Modrá byla jako barva definující vizuální identitu Facebooku zvolena, protože je Mark Zuckerberg barvoslepý. Přesněji řečeno trpí částečnou barvoslepostí v její nejčastější podobě, nerozlišuje tedy červenou a zelenou barvu. Tento typ daltonismu znamená, že si postižený plete všechny barvy se složkou červené nebo zelené. Tedy například nachově fialová mu bude připadat jako modrá. Jak řekl Zuckerberg magazínu New Yorker, modrá je pro něj zkrátka nejbohatší barvou.

A co vy? Chtěli byste pracovat pro naše zákazníky – softwarové firmy z Valley? Poznejte nás blíže!

Přidej se

 

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley