Pracuj pro Silicon Valley profiq

Z Ostravy do Valley na služebku

Jako softwarový inženýr se do Silicon Valley můžete podívat třeba díky zajímavé služební cestě. Například ostravský profiq vysílá své zaměstnance do zámoří pravidelně. Jak taková služebka vlastně vypadá a co na ní můžete zažít?

před 7 roky •

Poznáte své partnery osobně

O tom, jaké je to pracovat z Česka pro firmy z Valley jsme psali před časem. Společnost profiq poskytuje špičkové softwarové služby převážně americkým zákazníkům a její zaměstnanci se stávají součástí týmu klienta, který je vzdálený devět časových zón. Služební cesta je proto skvělou příležitostí k tomu se osobně seznámit a poznat blíže lidi, se kterými spolupracujete. Taková setkání bývají obvykle velmi pozitivní a inspirující, protože umožňují nahlédnout do způsobu uvažování úspěšných IT firem. Vyzkoušíte si také intenzivní spolupráci přímo v místě, kde se rodí technologická revoluce.

 

Navštívíte nejproslulejší IT hráče

Ve Valley o světové technologické značky doslova zakopáváte. Není proto neobvyklé, když se díky lidem, které na služebce poznáte, podíváte do campusu Applu, zajezdíte si na barevných kolech v Googlu, prohlédnete si sídlo Facebooku, Oraclu, Dropboxu, nebo dalších velikánů. A to je skvělá příležitost rozšířit si obzory i udělat názor na to, jak se v IT pracuje za velkou louží.

 

 

Zažijete atmosféru Valley a podíváte se na zajímavá místa

Služební cesty profiqu zpravidla umožňují vedle práce strávit také nějaký čas cestováním a poznáváním Bay Area. Můžete tak například vyrazit meditovat mezi sekvoje, projít se přes mosty Sanfranciského zálivu, zasportovat si (ať už aktivně nebo pasivně), anebo se třeba inspirovat atmosférou kampusu některé z místních univerzit. Je pravděpodobné, že to bude navíc za krásného počasí, ke kterému se skvěle hodí sklenka kalifornského vína.

 

Zkrátka, jste-li opravdu zapálení do IT, rádi cestujete a získáváte nové zážitky, je Silicon Valley tím správným místem. A pokud jste k tomu ještě zdatní programátoři, je docela možné, že vaše příští služební cesta by mohla směřovat zrovna tam. Jak na to? Začátek může být právě toto kliknutí.

 

Krátké videjko z jedné z našich cest do Silicon Valley


 

A co vy? Chtěli byste se podívat do Silicon Valley osobně? Přidejte se k nám!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley