Jako softwarový inženýr se do Silicon Valley můžete podívat třeba díky zajímavé služební cestě. Například ostravský profiq vysílá své zaměstnance do zámoří pravidelně. Jak taková služebka vlastně vypadá a co na ní můžete zažít?
O tom, jaké je to pracovat z Česka pro firmy z Valley jsme psali před časem. Společnost profiq poskytuje špičkové softwarové služby převážně americkým zákazníkům a její zaměstnanci se stávají součástí týmu klienta, který je vzdálený devět časových zón. Služební cesta je proto skvělou příležitostí k tomu se osobně seznámit a poznat blíže lidi, se kterými spolupracujete. Taková setkání bývají obvykle velmi pozitivní a inspirující, protože umožňují nahlédnout do způsobu uvažování úspěšných IT firem. Vyzkoušíte si také intenzivní spolupráci přímo v místě, kde se rodí technologická revoluce.
Ve Valley o světové technologické značky doslova zakopáváte. Není proto neobvyklé, když se díky lidem, které na služebce poznáte, podíváte do campusu Applu, zajezdíte si na barevných kolech v Googlu, prohlédnete si sídlo Facebooku, Oraclu, Dropboxu, nebo dalších velikánů. A to je skvělá příležitost rozšířit si obzory i udělat názor na to, jak se v IT pracuje za velkou louží.
Služební cesty profiqu zpravidla umožňují vedle práce strávit také nějaký čas cestováním a poznáváním Bay Area. Můžete tak například vyrazit meditovat mezi sekvoje, projít se přes mosty Sanfranciského zálivu, zasportovat si (ať už aktivně nebo pasivně), anebo se třeba inspirovat atmosférou kampusu některé z místních univerzit. Je pravděpodobné, že to bude navíc za krásného počasí, ke kterému se skvěle hodí sklenka kalifornského vína.
Zkrátka, jste-li opravdu zapálení do IT, rádi cestujete a získáváte nové zážitky, je Silicon Valley tím správným místem. A pokud jste k tomu ještě zdatní programátoři, je docela možné, že vaše příští služební cesta by mohla směřovat zrovna tam. Jak na to? Začátek může být právě toto kliknutí.