Pracuj pro Silicon Valley profiq

Nejslavnější garážová rodiště Silicon Valley

Křemíkové údolí je důkazem, že když máte talent, nápad a odhodlání, nepotřebujete do začátku podnikání o mnoho více. Skromné začátky, rychlý vzestup a nakonec nesmazatelný otisk v historii technologických inovací – to je příběh hned několika dnes slavných IT firem, které se zde zrodily v garáži.

před 7 roky •

Možná že interakce výjimečných myslí ve stísněných prostorách je právě tím, z čeho se zrodilo Silicon Valley jako „State of Mind“, pojďme se tedy po některých podívat.  

367 Addison Ave, Palo Alto. Kromě garáže měli Bill Hewlett a Dave Packard v roce 1939 k dispozici asi tak 500 dolarů. Jejich prvním produktem byl audiooscilátor a jedním z prvních zákazníků Walt Disney (jehož zábavní impérium se mimochodem také zrodilo v garáži). Dnes je garáž, ve které vznikl Hewlett-Packard, pokládána za rodiště Silicon Valley a v roce 1989 byla jmenována kalifornskou historickou památkou. V roce 2000 společnost HP původně skromný dům pro střední třídu z roku 1905, jehož je garáž součástí, koupila za 1,7 milionů dolarů. O 7 let později se nemovitost dostala na seznam amerického národního registru historických míst National Register of Historic Places.

232 Santa Margarita Ave, Menlo Park. Larry Page a Sergey Brin položili základy dnešního internetového giganta v září roku 1998 v garáži Susan Diane Wojcicki, která je dnes CEO YouTube. Nájemné ve výši 1700 dolarů měsíčně se rozhodně vyplatilo zejména Brinovi, který v garáži v Menlo Parku našel nejen cestu k úspěchu, ale taky životní partnerku – oženil se se Susaninou sestrou Anne. Netrvalo to ani rok a tým Googlu se už do garáže nevešel a s tehdy osmi zaměstnanci se přestěhoval do kanceláří v Palo Alto. Kdo naopak v té době svou příležitost nerozpoznal, byla společnost Excite. Té se Page projekt neúspěšně pokusil prodat, přitom dnes má Google o nějakých 360 miliard dolarů větší hodnotu, než za jakou cenu ho měl Excite možnost koupit.

2066 Crist Dr, Los Altos. Steve Jobs, Steve Wozniak a Ronald Wayne ručně sestavili první počítač Apple roku 1976 v garáži Jobsových rodičů. Prodali ho jen jako základní desku, bez klávesnice, monitoru a skříňky a získali svou první zakázku od místního obchodu. 50 jednotek Apple I po 500 dolarech zkompletovali ve 30 dnech. Dům, kde vyrostl Steve Jobs, s garáží, ve které vyrostl Apple, dnes vlastní Jobsova sestra Patricia. A roku 2013 historická komise Los Altos jednomyslně rozhodla o tom, že patří mezi oficiální památky města. „Myslím, že je to pro Silicon Valley dobrá věc,“ řekl kurátor Muzea historie počítačů v Mountain View. „Lidé potřebují věci, od kterých se mohou odrazit a uchovat si je, aby mohli pociťovat příslušnost a sounáležitost.“

A co vy? Chtěli byste pracovat pro naše zákazníky – softwarové firmy z Valley? Poznejte nás blíže!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley