Pracuj pro Silicon Valley profiq

IT konference v Silicon Valley, které neminout

Součástí profesního života v Silicon Valley jsou nesčetné příležitosti naživo vidět nejvýznamnější osobnosti z oboru a získat nejnovější informace z oblasti IT. Tyto možnosti se koncentrují na různých eventech, které se tu pravidelně pořádají, například konferencích v San Franciscu. Zde je pár těch, které byste neměli minout.

před 8 roky •

TechCrunch Disrupt pořádá stejnojmenný internetový magazín a je jednou z celosvětově nejvýznamnějších konferencí, na níž se představují nejzajímavější startupy a technologie, které mění pravidla hry. Dozvíte se tu o tom, kudy se ubírají nejnovější inovace IT průmyslu, vystupují zde investoři i zástupci nejvýznamnějších technologických firem. V rámci programu probíhají mimo jiné veřejné rozhovory, soutěž Startup Battlefield nebo 24 hodinový Hackathon. A samozřejmě se můžete těšit také na různé afterparty.

Dreamforce je největší konference na světě zaměřená na cloud computing a podnikové informační technologie. Několikadenní akce, která obvykle v podstatě zablokuje střed San Francisca, je nabitá novými informacemi, inspirací i zábavou. Tato událost každoročně svádí dohromady vrcholné myslitele, průkopníky IT průmyslu a tisíce dalších hostů. Jen letos bylo na programu na 3000 seminářů na více než 30 témat, a v rámci bohatého doprovodného programu měli galakoncert i irští U2.

Women in Technology Summit dokazuje, že práce v Silicon Valley není jen doménou mužů. Jedná se o nejvýznamnější událost, která nabízí možnost setkat se s ženami na vedoucích pozicích významných technologických firem, podnikatelkami a inovátorkami z celého světa. Během třídenní akce, na níž vystupuje 200 řečníků, najdete nepřeberně příležitostí ke spolupráci na inovativních řešeních, získání nových obchodních příležitostí, nebo rozšíření sítě významných kontaktů.

Konference pro uživatele svých produktů pořádají i některé firmy, například Oracle má své  OpenWorld a JavaOne. Té první z nich, které se pravidelně účastní desetitisíce návštěvníků na místě a miliony zájemců on-line, se letos uskuteční již dvacátý ročník. Ovšem kromě pravidelných se konají i konference na různá aktuální témata, jako například loňská Future Technologies Conference, kterou uspořádala organizace SAI (The Science and Information) ze Spojeného království. Ale kdo ví – protože možnosti technologických oborů se neustále rozšiřují a Křemíkové údolí je jejich Mekkou, třeba se jednalo jen o první z řady dalších ročníků v příštích letech.

A co se do Silicon Valley vydat na služební cestu? Přidejte se, právě nabíráme!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley