Pracuj pro Silicon Valley profiq

Jak pracovat z Čech pro Silicon Valley?

Pracovat na nejinovativnějších projektech firem přímo ze Silicon Valley a podílet se na tom, co bude celý svět používat až za řadu měsíců by chtěl nejeden člověk zabývající se IT. K tomu se tam odstěhovat se ale odhodlá málokdo. Koneckonců, není to ani nutné, pracovat pro Valley můžete docela dobře i z ČR.

před 7 roky •

Například ve společnosti profiq, která má kanceláře v Ostravě, Novém Jičíně i v Praze – většinu jejích klientů totiž tvoří firmy právě z Křemíkového údolí. „Projekty, na nichž se podílíme, jsou převážně dlouhodobé. Týmy, které na nich pracují se tak v průběhu doby postupně rozrůstají s tím, jak nám klienti přidávají stále významnější a rozsáhlejší zadání,“ říká Gábor Puhalla, CEO profiqu. Dnes má firma čtyři takové zákazníky a dá se říct, že roste společně s nimi. Do Silicon Valley pak vedení i zaměstnanci průběžně za klienty jezdí služebně, ať už jednotlivě, nebo v rámci širších týmů.

Oba zakladatelé firmy na nábor nových členů týmu velmi dbají a zakládají si na kvalitním výběru. Nejde pouze o dovednosti, ale především o přirozený potenciál, zájem o obor a chuť na sobě pracovat. Ve firmě se snaží neustále zjišťovat, kdo je v čem dobrý, co rád dělá, a snaží se ho v tom dále podporovat. „Naši lidé se IT často věnují i ve svém volném čase, je to pro ně zkrátka koníček,“ říká managerka People Operations Petra Rydrychová. Často se jedná o čerstvé absolventy, nebo dokonce ještě o studenty VŠ. Pro ně je velmi motivující přidat se k týmu a pracovat na hi-end technologiích, ale i to, že se starší kolegové i majitelé firmy svým lidem opravdu věnují a je tu tak příležitost profesně i osobnostně povyrůst.

„Když si pomáháme, dosáhneme lepších výsledků, než kdybychom proti sobě závodili. Proto i jinak dbáme na atmosféru. V kanceláři hrajeme šipky, míváme tu v pátek společné snídaně. Své lidi ale podporujeme i v mimopracovních aktivitách, chodíme si třeba společně i zaběhat,“ popisuje CTO Rasťa Kanócz. Také tu nikomu nebrání jít se přes den protáhnout do refresh zóny anebo si zahrát stolní fotbal. Dávají tu důraz na osobní zodpovědnost jednotlivce a vědí, že každý svou práci udělá. Pak ani tolik nezáleží na tom, od kolika hodin je člověk v kanceláři, nebo jestli dokonce pracuje z domova.

Za důležité v profiqu považují, aby se lidé v kanceláři osobně potkávali jak fyzicky, tak i svým přístupem. Proto ve firmě přikládají význam třeba i společným hodnotám. A potvrzuje se, že ani kolegům z generace tzv. mileniálů není proti srsti setkávat se na pracovišti s ostatními. „Těší mě, že i když jsou naši mladí kolegové do práce zapáleni, stále pracují na své odbornosti a hlavně, že to ve firmě funguje po lidské stránce,“ dodává Gábor Puhalla. Důkazem je nejen atmosféra v týmu, ale třeba i velmi nízký počet lidí, kteří z firmy odcházejí. A naopak nové kolegy se daří oslovovat a přijímat i v době, kdy je poptávka po talentovaných IT odbornících nemalá.

Přidejte se k nám ještě dnes!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley