Pracuj pro Silicon Valley profiq

Křemíkové údolí, domovina meetupů

Udržovat si přehled o novinkách, trendech a celkové situaci vůbec je důležité snad v každém oboru. A pokud v tom svém chcete patřit ke špičce, budete potřebovat kromě talentu a tvrdé práce také ty správné kontakty. V rychle se vyvíjejícím prostředí počítačového a technologického průmyslu to platí dvojnásob, a proto se i v jeho světovém centru tolik daří fenoménu tzv. meetupů.

před 7 roky •

Meetupů, tedy setkání lidí, kteří sdílejí stejný zájem, vzájemně se informují a vytváří obchodní kontakty, se v Silicon Valley koná nesčetné množství. Ve všech kategoriích globální sociální sítě pro skupiny Meetup.com, jejímž prostřednictvím jsou komunitní setkání pro networking a vzdělávání v oboru organizovány především, lze nalézt v křemíkovém údolí denně hned několik stovek akcí.

Komunita „meetupistů“ má přes 25 milionů uživatelů ve více než 180 zemích. Vedle meetup.com existuje celá řada dalších internetových nástrojů pro setkávání s lidmi se stejnými zájmy, jako například Doorkeeper, Eventbrite nebo Hashmeet. Rozvoj sociálních sítí tohoto typu, společně s portály pro sdílení v oblasti vývoje softwaru jako Github a nástroji pro tzv. „crowdfunding“ (tedy způsob financování, při kterém větší počet jednotlivců přispívá menším obnosem k cílové částce, např. Kickstarter), umožnil lidem stejných zájmů setkávat se rychle, snáze a efektivně spolupracovat.

Obzvláště se takto organizované meetupy uchytily právě v oblasti vývoje SW. V IT jsou známé i další formáty profesně zaměřených setkávání, nazývané „hackathons“ (nebo také „hack days“ či „hackfest“), akce, při kterých se programátoři schází k intenzivní práci na zadaném softwarovém projektu. Tyto akce mají i vlastní portály pro organizaci. Tak třeba AngelHack se pyšní tím, že za 4 roky bylo jeho prostřednictvím zorganizováno více než 250 úspěšných setkání programátorů.

Mezi největší meetupy v Silicon Valley, organizované prostřednictvím Meetup.com, patří například „106 Miles“, síť pro zakladatele startupů a vývojáře s téměř 8 tisíci členy. Podobně velká je také skupina „Lean Startup Circle“, která si klade za cíl propojovat sanfranciskou komunitu využívající sdílené principy a nástroje pro rozjezd podnikání (tzv. „lean startup“).

Meetupy jsou zkrátka efektivním způsobem, jak být v centru dění, budovat si síť kontaktů a setkávat se s lidmi se stejnými zájmy. A pokud byste zrovna nenalezli přesně takovou akci, jakou byste potřebovali, můžete být odvážní a zorganizovat si meetup vlastní, protože v křemíkovém údolí se meze podnikavosti rozhodně nekladou.

 

A co vy? Chtěli byste se podívat na meetup v Silicon Valley? Přidejte se k nám!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley