Pracuj pro Silicon Valley profiq

Student pool v profiqu jde do dalšího kola

Naše ostravská kancelář rozjela program pro studenty, díky kterému si účastníci projdou a sami vyzkouší všechny fáze procesu při vývoji softwaru. V průběhu tříměsíčního cyklu jsou také přiřazeni k projektům, na kterých právě pracujeme. Získají tak zkušenost s aktuálně používanými technologiemi a s tím, jak probíhají práce na reálných zakázkách pro zahraniční klienty.

„Cílem programu je, aby si studenti osvojili kompletní vývojový proces a zároveň si vyzkoušeli, jaké to je pracovat v mezinárodní firmě“, říká Petr Večeřa, který v profiqu student pool zaštiťuje. Účastníci programu si tak vyzkouší napsat jednoduchou back-end aplikaci a zkusí si k ní napsat testy. „K tomu back-endu si také napíšeme nějakou front-end aplikaci,“ vysvětluje Petr a dodává: „Během vývoje těchto aplikací si studenti osvojí práci s version control systémem, tedy gitem, kde jsou uložené zdrojové kódy. Vyzkouší si také práci s některým issue tracking systémem, kde máme zalogované tasky a dokumentaci k projektům.“

Následně si zájemci také zkusí, jak nasetupovat tyto projekty v rámci procesu Continues Integration, tedy při automatickém pouštění buildů, testů a dalších krocích. To vše v jazycích Javascript anebo Python. A že se jedná o skvělou zkušenost, potvrzují i sami účastníci. „Určitě jsem se tu naučil hodně věcí, zejména praktických. Je také skvělé pracovat na projektu jako tým a probírat společně různé problémy a úkoly,“ popisuje Christian, který se zúčastnil prvního cyklu našeho poolu. Adam, který program absolvuje nyní, to potvrzuje: „Je to určite niečo iné ako v škole, kde sa učíme podľa schém a predom daných plánov.“

Studenti tu ale kromě prvních pracovních zkušeností a rozšiřování profesních obzorů dostávají i podporu při svém studiu. Například pro studenty Fakulty elektrotechniky a informatiky na VŠB-TUO je zajímavá možnost získat u nás odbornou praxi místo psaní bakalářské práce. Na tom je možné se dohodnout po dokončení poolu a pokračovat tak ve spolupráci. Dosavadní účastníci programu také oceňují možnost snadno kombinovat práci v profiqu a studium. Zejména pro ty z FEI je snadné využít několikahodinovou pauzu mezi přednáškami a dojít k nám do kanceláře, která je v areálu univerzity. „Flexibilní pracovní doba, díky které je možné odcházet do školy podle potřeby, je opravdu skvělá,“ potvrzuje Christian.

V neposlední řadě je ale u nás výhodou otevřená a kamarádská atmosféra. „Všichni se tu vzájemně znají a každý kolega má svou vlastní hodnotu, neztratí se v davu. Super čas jsou i páteční snídaně, kdy se můžeme vzájemně lépe poznat a pobavit se i o nepracovních věcech,“ komentuje vztahy u nás Christian. Adam jej pak doplňuje: „Za túto krátku dobu čo som tu, ma prekvapil prístup ľudí vôkol mňa, sú tu také jedno veľké spoločensto a každý s každým vychádza. Kolegovia nemajú problém pomôcť alebo niečo ukázať, keď človek nevie.“ Že naše zajímavé klienty a zároveň přátelského ducha účastníci poolu oceňují, nás samozřejmě těší. A Christiana s Jakubem, dva z účastníků prvního turnusu, zaujala práce na našich projektech natolik, že u nás zůstávají i nadále.

Vyzkoušej si práci v IT firmě, nauč se něco nového a získej další přátele!

Přidej se

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley