Pracuj pro Silicon Valley profiq

Chtěl jsem si hlavně osahat Python v praxi

Student Pool je iniciativa ostravského profiqu, v rámci které mají studenti VŠB-TUO možnost stát se na období tří měsíců součástí interního týmu. Ale nejen to. Krom toho, že dostanou příležitost nasbírat cenné zkušenosti z praxe a vyzkoušet si, jak vypadá práce na zajímavých projektech, mohou následně také do profiqu nastoupit a začít pro tuto firmu, která dodává IT služby zahraničním zákazníkům, reálně pracovat. Softwarový vývojář Petr je jeden z těch, kteří Student Poolem prošli, do profiqu nastoupili a zde přinášíme jeho příběh.

Stážista ve společnosti profiq s notebookem

O Student Poolu jsme zde již psali před časem. Jak se do něj Petr, dnes již regulérní člen týmu a junior software developer profiqu, dostal? A jak se díky němu seznámil s platformou, kterou ve finále využívá armáda Spojených států?

Ačkoliv Petr původně začal studovat stavařinu a chvíli také cestoval po světě, k IT a technologiím měl blízko vždy a nakonec se rozhodl studovat na ostravské VŠB. “Zajímal jsem se o programovací jazyky, konkrétně o ty moderní, jmenovitě hlavně o Python. Na škole jsme ho sice v jednom semestru probírali, ale nadchlo mě, že bych měl možnost vyzkoušet si jej v praxi”, vzpomíná Petr na to, proč se nakonec rozhodl přihlásit se do Student Poolu společnosti profiq.

O profiqu jako o úspěšné IT firmě s kancelářemi v areálu univerzity jsem slyšel již v minulosti při studiích, a když jsem se na jejich stánku v rámci veletrhu Kariera PLUS seznámil s lidmi z profiqu osobně, rozhodl jsem se poznat firmu trochu lépe.” Petr se pak s profiqem znovu setkal díky Networking weeku, který profiq pořádá již pravidelně a kde se také vyhlašuje výherce soutěže o letenku do Silicon Valley. Tu Petr sice nevyhrál, ale právě zde se dozvěděl více o firmě, o Student Poolu a také poznal vedení a své budoucí kolegy.

Zjistil jsem, že profiq má program, kterému říká Student Pool a jehož bych se mohl účastnit již při studiích. A přiznávám, že mne zaujala taky možnost psát bakalářskou práci na základě konkrétní praxe v zavedené firmě”, dodává Petr. Zároveň zmiňuje, že zásadní pro jeho rozhodnutí přidat se do Student Poolu bylo, že kanceláře profiqu jsou v přímé blízkosti školy. “Škola je tři minuty odsud, takže můžu kdykoliv odejít na přednášku a pak se vrátit”.

Petrovi se na profiqu líbilo, že se dostane k zajímavým projektům a může dělat pro zahraniční firmy, které mají jméno a jsou již úspěšné. Mezi jeho první projekty ve firmě patřilo také technické analyzování platformy Kinetica, o které napsal zajímavý příspěvek, a kterou využívá třeba armáda Spojených států. “Líbí se mi, že v profiqu se pracuje na projektech s reálným dosahem. Můžete tak dnes přispět k něčemu, co zítra pomůže měnit svět”.

Podstatná je pro Petra také možnost, že by časem vycestoval na nějakou zajímavou služební cestu, na které se lidé z profiqu vydávají relativně často. “No a taky mě zajímal Linux, se kterým jsem předtím nedělal. Naučil jsem se s ním pracovat a nebylo to až tak složité, jak se může zdát.”, doplňuje s úsměvem Petr.

Petr zmínil, že vedle toho, že v práci vidí smysl, se cítí dobře také mezi lidmi, kteří profiq tvoří. “Vládne zde dobrá, přátelská atmosféra. Myslím, že přihlásit se do Student Poolu bylo dobré rozhodnutí a mohl bych to doporučit všem, kteří studují a hledají ke studiu příležitost získat praktické zkušenosti.“

Líbil se Ti Petrův příběh? Další kolo Student Poolu se rozjíždí již v tomto říjnu.
Přihlásit se však můžeš již dnes na této stránce.

 

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley