Pracuj pro Silicon Valley profiq

Budoucnost jménem Zuckerberg?

V Silicon Valley se rodí budoucnost a Facebook je příkladem firmy, která nás v tom utvrzuje dnes a denně. Mark Zuckerberg neustále přichází s novými nápady, které fungování jeho sítě změní k nepoznání. Pojďme nahlédnout do jejich kuchyně této firmy a představme si některé z chystaných novinek.

před 7 roky •

Zprostředkovatel IoT budoucnosti

Už loni v létě bylo jasné, že se největší sociální síť připravuje na IoT revoluci přetvořením uživatelských účtů na jakási řídící střediska pro chytré technologie. Sociální síť identifikuje zařízení a spojení mezi ním a jeho vlastníkem, který pak může zařízení prostřednictvím Facebooku ovládat. Může se jednat například o termostat, automobil, toaster, počítač, klimatizaci nebo třeba robota.

Možnost ovládání chytrých zařízení znamená přesun důrazu na interakci člověka a přístroje a může znamenat zásadní změnu ve způsobu užívání sociální sítě. A taky významný přesun obchodní pozornosti Facebooku do B2B sektoru. Aktuálním krokem je pak expanze programu pro strojové učení fastText a rozšíření jeho využitelnosti na více zařízení. Za účelem vyššího dosahu v oblastech, jako je právě Internet věcí, přišel výzkumný tým Facebooku v oblasi AI (FAIR) s novou funkcionalitou, která snižuje paměťovou zátěž modelů fastText.

Diktování myšlenkou

Facebook dělá vše pro to, aby se stal lídrem na poli rozšířené reality. Na konferenci F8 potvrdil Mark Zuckerberg zvěsti, které mnozí považovali jen za divoké spekulace. Jeho firma totiž plánuje sdílení myšlenek online: „Věřím, že jednoho dne budeme schopni posílat si napřímo vzájemně komplexní myšlenky s využitím technologií. Jen na něco pomyslíte a vaši přátelé to budou moci prožít také,“ řekl Zuckerberg. Tato ambice může působit jako sci-fi, ale některé průkopnické inovace Facebooku z poslední doby naznačují, že by realizace Zuckerbergovy vize nemusela být až tak vzdálená.

Výzkumná skupina Facebooku Building 8 pracuje pod vedením Reginy Dugan, bývalé ředitelky technologií Googlu, na projektu vylepšení technologií psaní myšlenkou a umožnění komunikovat skrze lidskou kůži. Ta má být údajně schopná přenášet vibrace, které budou odpovídat slovům a frázím. Obecně má Building 8 za úkol být hybnou silou inovací v oblasti rozšířené a virtuální reality, umělé inteligence a konektivity.  Iniciativa Typing by brain by nám v budoucnu měla umožnit psát myšlenkou neuvěřitelnou rychlostí 100 slov za minutu. Pokud se ale těšíte, jak ulevíte svým prstům, budete si muset přeci jen ještě nějakou tu chvíli počkat…

Přidejte se k nám ještě dnes!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley