Pracuj pro Silicon Valley profiq

Virtuální a rozšířená realita v údolí pokroku

Křemíkové údolí jako centrum technologického pokroku je přirozeně také místem, kde se rodí nové trendy. Jedním z těch, které nyní zažívá nevídaný rozkvět, je virtuální a rozšířená realita. Co zde neminout, patříte-li mezi její příznivce, nebo dokonce chcete v tomto oboru vyvíjet vlastní iniciativu?

před 7 roky •

Možná vás překvapí, že Silicon Valley není původní kolébkou imersivních technologií. Za tu se považuje spíše Los Angeles, kde je doma filmový zábavní průmysl a pak oblast Seattlu a jeho okolí. Zde sídlí přední herní vývojáři (například společnost VALVE), Microsoft zde vyvíjí své brýle pro rozšířenou realitu HoloLens a působí tu i výrobce VR headsetů Oculus, akvírovaný v roce 2014 společností Facebook.

I přesto oblast Bay Area stále více přitahuje společnosti a investory, kteří se v této oblasti realizují a utvářejí kolem virtuální i rozšířené reality silnou komunitu vývojářů, podnikatelů, hackerů i kreativců. Mezi ty nejviditelnější patří například komunita Silicon Valley Virtual Reality (SVVR), pořádající četné meetupy a konference. Ve Valley ovšem sídlí také celá řada dalších start-upů působících právě v tomto segmentu a navštívit můžete také nespočet různých oborových eventů, které se zde pořádají.

VR je hot tech produkt a jeho tématika zde se slušným náskokem hraje prim, nicméně sílí také realita rozšířená. Odhaduje se, že AR bude přinejmenším stejně významná oblast a například i Apple se v tomto sektoru chystá získat svůj podíl. Pokud se tedy rozhodnete v oblasti virtuální či rozšířené reality podnikat, je Silicon Valley místem, kam byste měli svůj zájem směrovat. Umožní vám to především nahlédnout na nejaktuálnější situaci v oboru a seznámit se s novinkami. Návštěva Valley ale také dává možnost svůj záměr prezentovat andělským investorům, venture kapitalistům, nebo třeba potenciálním klientům v rámci některého ze zdejších meetupů.

Problematice VR se věnujeme také u nás v profiqu. Pokud jste tedy nadšení do nových technologií a máte IT ve svém DNA, můžete se s virtuální realitou i Silicon Valley seznámit třeba právě s námi.

 

A co vy? Chtěli byste pracovat se zajímavými technologiemi? Přidejte se k nám!

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley