Pracuj pro Silicon Valley profiq

Znáte Bay Area jako ráj mlsných?

Silicon Valley jako magnet přitahuje IT kapacity z celého světa. Jak se ale tyto mozky živí? Samozřejmě dobrotami, které si přivezli s sebou ať už oni sami, nebo jejich kolegové. Oblast je tak zcela přirozeně tavicím kotlem nejen technologií, ale i gastronomie.

před 7 roky •

Že tu i v práci často můžete ochutnat kdekterou ze světových i regionálních kuchyní, už jsme psali. A když není kantýna v budově, dost pravděpodobně bude někde před ní zaparkovaný foodtruck. Ty zde parkují téměř na každém rohu a nabízejí možnost najíst se venku některé z řady světových kuchyní. Nabízejí v nich samozřejmě i zmrzliny, zmrazené jogurty, nebo populárními cupcakes. A to vše za docela slušné peníze. Pokud nevíte, kde začít ochutnávat, stačí si dojít na internet pro recenze.

 

Jídlo samozřejmě hraje důležitou roli i mimo zaměstnání, ať už vyrazíte s kolegy hned po práci na drink, což je v USA docela běžné, nebo s přáteli či rodinou večer. Pestrá mozaika lidí, kteří sem přišli za svobodomyslnou atmosférou, nebo za prací na nejmodernějších technologiích, se promítá i do jídelních lístků v místních restauracích či bistrech. Provozy specializované na americké burgery, steaky, barbecue nebo cajunskou kuchyni střídají ty asijské jako japonské sushi a sushimi, vietnamské pho, anebo speciality z Korey, Thajska i Číny. Tady je nutné podotknout, že se jedná převážně o autentické chuťové zážitky a třeba čína tu nechutná všude stejně jako u nás, ale liší se podle jednotlivých regionů či provincií, z nichž pochází.  

 

Samozřejmě ale i tady narazíte na poevropštělé, respektive poameričtělé varianty původně exotických pokrmů. A propos, když jsme u té Evropy – i její kuchyně jsou tu bohatě zastoupeny, především ty z Francie, Itálie a Řecka. Ovšem narazíte tu na jídla opravdu z celého světa, mexické a jihoamerické dobroty doplňují třeba ty karibské nebo hawajské, indické anebo řada afrických. Vybrat si tu není jen tak, proto můžete dát pro začátek na doporučení místních gurmánů. Anebo se můžete nechat inspirovat Stevem Wozniakem, který se před časem vyslovil kladně například o řetězci italských restaurací The Old Spaghetti Factory nebo mexické Jalisco Mexican Food.

 

Je ale nutné počítat s tím, že ceny tu v restauracích nejsou nejnižší a i tak se v průměrně oblíbených restauracích často neobejdete bez rezervace. Pak ale můžete vzít zavděk třeba piknikem v parku. Těm se tady vzhledem k prakticky celoročně příznivému počasí daří a najdete tu nejen městské, ale i kolem centrál jednotlivých společností. Jakkoliv jsou totiž firmy uzpůsobené na to, aby se v nich dal strávit celý den, je slunce dost velkým lákadlem, aby vás během dne vyhnalo právě na piknik, kde můžete neformálně probrat s kolegy i pracovní věci.

 

Chtěli byste okusit Silicon Valley na vlastní chuťové pohárky? Přidejte se k nám a pracujte pro firmy, které sídlí právě tam.

Přidej se

 

Související články

Tady píšeme o Silicon Valley